Περί αντιπροσώπων και εξουσιοδοτημένων συνεργείων

Απ:DAIHATSU SENA!!!!

Δημοσίευσηαπό dbotsios » Τετ Αύγ 25, 2010 3:29 pm

Σήμερα πήγα κι εγώ στη ΣΕΝΑ, παρόλο που δεν με βολεύει λόγω του ότι το service στο Χαλάνδρι είναι δίπλα μου.

Εμεινα πολύ ευχαριστημένος από την συμπεριφορά του προσωπικού, το χρόνο επισκευής και βέβαια τις τιμές. Πλήρωσα 288€ που συμπεριλαμβάνουν εκτός των βασικών: φίλτρο αέρα, φίλτρο καμπίνας, μπροστινό καπάκι ρυμούλκας βαμμένο.

Επίσης, μου λύθηκαν πολλές απορίες συζητώντας τόσο με τον κο Κολονερο, όσο και με τον Κο Δούκα και γενικότερα εφυγα από το μαγαζί ευχαριστημένος και με μία σιγουριά ότι μάλλον είμαι σε "καλά χέρια". ;) :blush: :)
dbotsios
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό billy1 » Τετ Αύγ 25, 2010 4:18 pm

dbotsios έγραψε:
Σήμερα πήγα κι εγώ στη ΣΕΝΑ, παρόλο που δεν με βολεύει λόγω του ότι το service στο Χαλάνδρι είναι δίπλα μου.

Εμεινα πολύ ευχαριστημένος από την συμπεριφορά του προσωπικού, το χρόνο επισκευής και βέβαια τις τιμές. Πλήρωσα 288€ που συμπεριλαμβάνουν εκτός των βασικών: φίλτρο αέρα, φίλτρο καμπίνας, μπροστινό καπάκι ρυμούλκας βαμμένο.

Επίσης, μου λύθηκαν πολλές απορίες συζητώντας τόσο με τον κο Κολονερο, όσο και με τον Κο Δούκα και γενικότερα εφυγα από το μαγαζί ευχαριστημένος και με μία σιγουριά ότι μάλλον είμαι σε "καλά χέρια". ;) :blush: :)

......πραγματι, και εγω που πηγα πριν απο 1 -2 μηνες, ειχα σοβαρη και επαγγελματικη αντιμετωπιση.......
,,,,ενταξει τωρα:angry:
billy1
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό dbotsios » Τετ Αύγ 25, 2010 4:25 pm

billy1 έγραψε:
dbotsios έγραψε:

......πραγματι, και εγω που πηγα πριν απο 1 -2 μηνες, ειχα σοβαρη και επαγγελματικη αντιμετωπιση.......
,,,,ενταξει τωρα:angry:

Βασίλη σβήσε τη θυμωμένη φατσούλα γιατί δεν έχεις δίκιο. Επίσης σκέψου καλύτερα αυτά που γράφεις και πως τα γράφεις. Στο ξαναλέω ότι εδώ δεν κάνει ο καθένας ότι θέλει αλλά υπάρχουν κανόνες, γραπτοί και μη. Αν δεν το θεωρείς σημαντικό, τότε γιατί φροντίζεις να φαίνεται πάντα πρώτο το θέμα που διαφημίζει την επιχείρησή σου ? Και εν πάσει περιπτώσει, εδώ υπάρχουν 700 μέλη. Τι θα γίνει αν ο καθένας αρχίζει και διαφημίζει τη δική του δουλειά ? Θα σκοτωθούμε για την πρώτη θέση στη μαρκίζα ?
dbotsios
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό billy1 » Πέμ Αύγ 26, 2010 4:08 pm

dbotsios έγραψε:

......ουφ.......
billy1
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό NORTH FACE » Παρ Σεπ 03, 2010 1:10 pm

Σήμερα πέρασα πάλι μια βόλτα για να αλλάξω τα λάδια μου και να τσεκάρω το όχημα εν όψη χειμώνα. Παρότι κάνω όλα μου τα service από την αρχή εκεί ήθελα να δω τι αντιμετώπιση θα είχα για ένα ψευτοέλεγχο και αλλαγή λαδιών μόνο. Το μόνο που δεν έκαναν είναι έλεγχο με ακτίνες Χ. (γιατί δεν υπάρχει τέτοιο μηχάνημα για αυτοκίνητα ίσως ).
Έγιναν συσφίξεις από κάτω, συμπλήρωσαν υγρά , άλλαξαν όπως προείπα λάδια, ψέκασαν το πετάλι του φρένου γιατί τραγούδαγε, άλλαξα φίλτρο γύρης, το πήγαν βόλτα για να ακούσουν αυτά που δεν ακούγονται αλλά ο παράξενος οδηγός ακούει,:blush: τσέκαραν μέχρι και τα φώτα , λαμπάκια , φρένα, φούσκες και όλες τις λεπτομέρειες έγιναν οι σχετικές παρατηρήσεις και πλήρωσα 88€. Θα με είχαν κεράσει και καφεδάκι αλλά είχα πιει. Αν τα έκανα μόνος μου θα πλήρωνα 50€ λάδια και κανένα 20-30 € φίλτρο και από τσεκάρισμα ότι καταλάβαινε η κούτρα μου σύνολο 70-80€. Τα ίδια σχεδόν τυχαίο.......δεν νομίζω.
Αυτά τα γράφω μόνο και μόνο γιατί πρέπει να ξεχωρίσουνε κάποια στιγμή οι επαγγελματίες και να μην πιανόμαστε κορόιδα. Αρχικά έλεγα πως θα το πήγαινα στην αντιπροσωπεία μόνο για να είμαι καλυμμένος από πλευράς εγγύησης και μετά σε ένα ανεξάρτητο συνεργείο. Ε τελικά για όσο το έχω στα χέρια μου θα πηγαίνω εκεί γιατί πρώτη φορά συνεργείο μου έδωσε σημασία.
NORTH FACE
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό speleoste » Παρ Σεπ 03, 2010 1:40 pm

NORTH FACE έγραψε:
Σήμερα πέρασα πάλι μια βόλτα για να αλλάξω τα λάδια μου και να τσεκάρω το όχημα εν όψη χειμώνα. Παρότι κάνω όλα μου τα service από την αρχή εκεί ήθελα να δω τι αντιμετώπιση θα είχα για ένα ψευτοέλεγχο και αλλαγή λαδιών μόνο. Το μόνο που δεν έκαναν είναι έλεγχο με ακτίνες Χ. (γιατί δεν υπάρχει τέτοιο μηχάνημα για αυτοκίνητα ίσως ).
Έγιναν συσφίξεις από κάτω, συμπλήρωσαν υγρά , άλλαξαν όπως προείπα λάδια, ψέκασαν το πετάλι του φρένου γιατί τραγούδαγε, άλλαξα φίλτρο γύρης, το πήγαν βόλτα για να ακούσουν αυτά που δεν ακούγονται αλλά ο παράξενος οδηγός ακούει,:blush: τσέκαραν μέχρι και τα φώτα , λαμπάκια , φρένα, φούσκες και όλες τις λεπτομέρειες έγιναν οι σχετικές παρατηρήσεις και πλήρωσα 88€. Θα με είχαν κεράσει και καφεδάκι αλλά είχα πιει. Αν τα έκανα μόνος μου θα πλήρωνα 50€ λάδια και κανένα 20-30 € φίλτρο και από τσεκάρισμα ότι καταλάβαινε η κούτρα μου σύνολο 70-80€. Τα ίδια σχεδόν τυχαίο.......δεν νομίζω.
Αυτά τα γράφω μόνο και μόνο γιατί πρέπει να ξεχωρίσουνε κάποια στιγμή οι επαγγελματίες και να μην πιανόμαστε κορόιδα. Αρχικά έλεγα πως θα το πήγαινα στην αντιπροσωπεία μόνο για να είμαι καλυμμένος από πλευράς εγγύησης και μετά σε ένα ανεξάρτητο συνεργείο. Ε τελικά για όσο το έχω στα χέρια μου θα πηγαίνω εκεί γιατί πρώτη φορά συνεργείο μου έδωσε σημασία.

NORTH FACE ένα θα σου πω, έχω συνεργείο τις Daihatsu 5 λεπτά από το σπίτι μου με το πόδι και πάω στον SENA που είναι 20 λεπτά με το αμάξι!!! Τυχαίο....δεν νομίζω!
speleoste
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό gasin » Παρ Σεπ 03, 2010 2:04 pm

Και εγώ από την αρχή στη SENA το πάω. Εξαιρετικά τα παιδιά και ο Θανάσης...
Τώρα ετοιμάζομαι για το service των 15.000 χλμ.... :)
TERIOS II 1.5 M/T, TRC/VSC
Άβαταρ μέλους
gasin
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Λεωνιδας » Σάβ Σεπ 04, 2010 6:42 am

SENA και ξερο ψωμι δλδ ;:laugh:

οπως και ταβερνα Φοινικες;:kiss:

ε, Ανεστακο;;;;;;)
Λεωνιδας
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό imp1987 » Σάβ Σεπ 11, 2010 12:35 am

Πήγα κι εγώ Sena σήμερα (με πείσατε! :P )για αλλαγή στα τακάκια κ φίλτρο καμπίνας. Μπράβο στον Θανάση και στα υπόλοιπα παιδιά για τον επαγγελματισμό και την προσοχή που δείξανε σε μένα και στο Τέρας! Τους ευχαριστώ πραγματικά! :laugh:
imp1987
Expert Boarder
Expert Boarder

Δημοσίευσηαπό Μητσος » Σάβ Σεπ 11, 2010 1:52 am

Κ εγω το 15αρικο τον Ιουλιο εκει το εκανα και εκει θα συνεχισω να πηγαινω.
Μακρυα και για μενα ειναι, αλλα θα εχω το κεφαλι μου υσηχο.;)
Μητσος
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό marandali » Κυρ Σεπ 12, 2010 1:33 am

Εγώ δεν πολυγράφω,αλλά τα διαβάζω όλα.Αυτή τη φορά όμως πρέπει να γράψω ένα ευχαριστώ στη SENA για το τρόπο που μου φέρθηκαν στην αλλαγή του μοτέρ που έπρεπε να γίνει στο παράθυρο.Ηταν μέσα στήν εγγύηση,αλλά θα μπορούσαν να μου πουν διάφορα...Το παράθυρο φτιάχτηκε πολύ καλά καί οι άνθρωποι ηταν φιλικοί.Ευχαριστώ πολύ!!;)
marandali
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Δημοσίευσηαπό DIMITRISATHENS » Τετ Οκτ 06, 2010 9:37 am

Θα ήθελα και απο δώ να δώσω και εγώ τα συγχαρητήρια μου στον ιδοκτήτη αλλά και στα παιδιά της SENA ΕΠΕ για την μέχρι τώρα άψογη εξυπηρετήση που έχουν προσφέρει στο Τερατάκι μου....

Τελικά το Τερατάκι βρήκε το καταφύγιο του ...

Να είστε καλά παιδιά
DIMITRISATHENS
Junior Boarder
Junior Boarder

Δημοσίευσηαπό ARGIRISTH » Πέμ Οκτ 07, 2010 12:10 pm

Να είστε καλά παιδιά
ARGIRISTH
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Δημοσίευσηαπό ATTICUS » Πέμ Οκτ 07, 2010 8:53 pm

Αν και χωρις τεριος πλεον, ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω στον Θαναση και τα μαστορια του για την υποστηριξη που ειχα τοσο καιρο. Χωρις αυτο να σημαινει βεβαια οτι θα "ησυχασουν" απο μενα καθως υπαρχει ενα λευκο facelift στην οικογενεια:)
Επισης βεβαια ευχαριστω και τον dr Πεσκε για την εξ αποστασεως (και οχι μονο) βοηθεια του και τα "καλουδια" που μας εφτιαξε....και φυσικα τα τριγωνα:laugh: :laugh: :laugh:
ATTICUS
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Περί αντιπροσώπων και εξουσιοδοτημένων συνεργείων

Δημοσίευσηαπό Pesketzis » Παρ Οκτ 08, 2010 3:33 pm

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:
http://www.pesketzis.gr
Pesketzis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προϊόντα και Υπηρεσίες