Ανέκδοτα για τους επισκέπτες του TeriosClub.gr

Απ:Ανέκδοτα για τους επισκέπτες του TeriosClub.gr

Δημοσίευσηαπό Anestis » Σάβ Σεπ 03, 2011 9:37 pm

Συναντήθηκαν ο Αγγλος, ο Γερμανός και ο Κύπριος σαμουράι για να δουν ποιος είναι ο γρηγορότερος.
Αγγλος: - Εγώ είμαι ο γρηγορότερος.
Βγάζει το σπαθί του και κόβει μια μύγα στα 4.
Γερμανός: - Όχι εγώ είμαι ο γρηγορότερος.
Βγάζει το σπαθί του και κόβει μια μύγα στα 8.
Κύπριος: - Φίλοι μου πρέπει να σας ενημερώσω ότι είστε πολύ κατώτεροι μου. Για φέρτε μου ένα κουνούπι.
Ο Γερμανός και ο Αγγλος, ανυπομονούσαν να δουν τι θα έκανε ο Κύπριος.
Βγάζει το σπαθί του, κτυπάει, αλλά το κουνούπι συνεχίζει να πετά.
- Τί εγινε; Το κουνούπι πετάει ακόμα!!!
- Να πετάξει μπορεί. Να πηδήξει μπορεί;
Anestis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Εικόνες: 0

Δημοσίευσηαπό Anestis » Σάβ Σεπ 03, 2011 9:42 pm

Ήταν ένας αιώνιος φοιτητής στη Νομική, ονόματι Παπαδόπουλος.
Είχε πλέον μετά από χρόνια περάσει σε όλα τα μαθήματα εκτός από ένα. Το έδινε, το ξαναέδινε.
Όμως ο καθηγητής τον έκοβε κάθε φορά. Έτσι αποφάσισε να πάει να βρει τον καθηγητή και να του προτείνει μια διαπραγμάτευση στο θέμα του βαθμού.
Μπαίνει ένα πρωί στο γραφείο του λοιπόν και του διηγείται την κατάσταση:
- Ααα, παιδί μου Παπαδόπουλε δεν είναι σωστό το διάβασμά σου γι' αυτό και κόβεσαι!
- Όχι κύριε καθηγητά, δεν ισχύει αυτό που λέτε κι επειδή κουράστηκα με αυτό το μάθημα έχω να σας προτείνω μια συμφωνία.
- Τι λες τώρα Παπαδόπουλε;
- Ακούστε με παρακαλώ. Θα σας θέσω ένα ερώτημα. Αν αύριο το πρωί μου δώσετε τη σωστή απάντηση δε θα σας ξαναενοχλήσω. Αν όμως όχι, θα με περάσετε και μάλιστα με βαθμό 10.
- Λοιπόν, ιδου το ερώτημα: "Τι είναι παράλογο αλλά δεν είναι παράνομο; Τι είναι παράνομο, αλλά δεν είναι παράλογο; Τι είναι και παράνομο και παράλογο;" Θα τα πούμε αύριο κε καθηγητά.
Ο φοιτητής αφήνει τον καθηγητή να συλλογιέται την ερώτηση:
Μια μέρα πέρασε και δεν μπόρεσε να βρει μια άκρη. Κι ας κατέβασε τόμους από την βιβλιοθήκη κι ας πήρε τηλέφωνο συναδέλφους καθηγητές να ζητήσει τη γνώμη τους.

Ήρθε το επόμενο πρωί κι ο Παπαδόπουλος συνάντησε τον καθηγητή για μια ακόμη φορά.
- Κύριε καθηγητά βρήκατε την απάντηση;
- Ποια απάντηση; Λοιπόν παιδί μου Παπαδόπουλε δεν είσαι καλά. Μόνο και μόνο επειδή βαρέθηκα να σε βλέπω πάρε το 10 σου και φύγε από μπροστά μου.
Ο πτυχιούχος πια φοιτητής βγήκε ευχαριστημένος από το γραφείο του καθηγητή αφήνοντας τον με την απορία:
- Τι είναι παράλογο, αλλά δεν είναι παράνομο; Τι είναι παράνομο, αλλά δεν είναι παράλογο; Τι είναι και τα δύο;
Ο καθηγητής μπαϊλντισμένος αποφάσιζει να πάει στην καντίνα να πιει έναν καφέ.
Εκεί τον πλησιάζει ένας νεαρός φοιτητάκος και του αρχίζει το γλείψιμο:
- Τι κάνετε κύριε καθηγητά; Πώς είστε; Κάπως συλλογισμένο σας βλέπω. Συνέβη κάτι;
- Να, ήρθε αυτός ο χαμένος ο Παπαδόπουλος και με ρώτησε κάτι που δεν ήξερα.
- Πείτε μου την ερώτηση, μήπως σας βοηθήσω.
Ο καθηγητής επανέλαβε την ερώτηση στον νεαρό στραβοκοιτώντας τον κάπως κι ευθύς ο φοιτητής απαντά:
-Ααα να σας πω... Το ότι εσείς, 55 χρονών άνθρωπος είστε παντρεμένος με μια 23άρα δεν είναι παράνομο, αλλά είναι παράλογο. Το ότι η γυναίκα σας έχει έναν 25άρη γκόμενο δεν είναι παράλογο, αλλά είναι παράνομο. Τώρα, το ότι εσείς περάσατε τον γκόμενο της γυναίκας σας χωρίς εξετάσεις και μάλιστα με 10, ε, αυτό είναι και παράνομο και παράλογο
Anestis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Anestis » Σάβ Σεπ 03, 2011 9:45 pm

Ο σύζυγος αράζει στη βεράντα μαζί με τη γυναίκα του πίνοντας μπύρα.
Αφού έχει πιει αρκετές, σπάει την ησυχία λέγοντας:
- Σ'αγαπώ.
Τον κοιτάει η γυναίκα του:
- Τώρα μιλάς εσύ ή η μπίρα;
- Εγώ μιλάω... Στη μπίρα...
Anestis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Anestis » Παρ Σεπ 09, 2011 9:57 pm

1) Ποτέ μην κλείσετε το δρόμο σε ένα σαραβαλάκι (Yugo,Lada). Ο οδηγός του δεν έχει τίποτα να χάσει.

2) Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κρατάτε απόσταση ασφαλείας από το προπορευόμενο όχημα διότι στο κενό που αφήσατε μπορεί να «χωθεί» κάποιο άλλο όχημα φέρνοντας σας σε ακόμα πιο δύσκολη θέση.

3) Όσο πιο γρήγορα διασχίσετε ένα...
κόκκινο φανάρι, τόσο μειώνονται οι πιθανότητες να συγκρουσθείτε με άλλο όχημα.

4) Τα φλας προδίδουν την επόμενη κίνηση σου. Ο γνήσιος Έλληνας οδηγός δεν τα χρησιμοποιεί ποτέ!

5) Ποτέ μην προσπερνάτε από αριστερά όταν μπορείτε να το κάνετε από δεξιά. Είναι μια ευκαιρία να γελάσετε καθώς ο οδηγός του οχήματος που μόλις προσπεράσατε τρομάζει!

6) Βρίσκεστε στην αριστερή λωρίδα με τρελό μποτιλιάρισμα και δεν υπάρχει χώρος να κινηθείτε ούτε εκατοστό. Ο οδηγός του οχήματος που βρίσκετε ακριβώς από πίσω σας, ο οποίος κορνάρει και αναβοσβήνει τα φώτα, είναι πεπεισμένος πως μπορεί να τα πάει καλύτερα από εσάς, αν ήταν στην θέση σας.

7) Ο γνήσιος Έλληνας οδηγός, ελαττώνει πάντα ταχύτητα για να περιεργαστεί οτιδήποτε του κινήσει το ενδιαφέρον. Αυτό μπορεί να είναι από βιτρίνα μέχρι και γκόμενα (εντός πόλεως) και από ατύχημα μέχρι και αλλαγή λάστιχου (εκτός πόλεως).

8) Μάθετε να αλλάζετε λωρίδες με γρήγορους χειρισμούς. Χάρις στον υπουργό συγκοινωνιών, η Ελλάδα έχει μετατραπεί σε μια απέραντη πίστα με τρύπες-κλειδιά οι οποίες έχουν τοποθετηθεί σε καίρια σημεία για να ελέγξουν τα αντανακλαστικά σας.

9)Είναι παράδοση στην Ελλάδα να κορνάρεις μόλις ανάψει το πράσινο φανάρι ακόμα και αν είστε πρώτος σ' αυτό.

10) Ανεξαρτήτως άσματος, το στερεοφωνικό του οχήματος σας πρέπει να παίζει στο φουλ. Με αυτό τον τρόπο διασκεδάζετε τους πεζούς που περιμένουν υπομονετικά πότε θα τους δώσει κάποιος προτεραιότητα να διασχίσουν την διάβαση.

11)Οι πεζοί είναι οι κυριότεροι εχθροί των οδηγών, διότι καταλαμβάνουν χώρο στα πεζοδρόμια με αποτέλεσμα να μην μπορούν να σταθμεύσουν αυτοκίνητα και διασχίζουν τους δρόμους αναγκάζοντας τα διερχόμενα οχήματα να ελαττώσουν ταχύτητα.

12) Το προστατευτικό κράνος φοριέται στον αγκώνα για ανεξακρίβωτους ακόμα λόγους. Σας συμβουλεύουμε να ακολουθήσετε και εσείς τη μόδα.

13) Θυμηθείτε ότι ο σκοπός κάθε Έλληνα οδηγού είναι να φτάσει πρώτος και θα κάνει ότι χρειαστεί γι αυτό. Πάντα θα υπάρχει ένας πολύ καλός λόγος για τον οποίο εσείς θα βιάζεστε. Αντιθέτως όλοι οι υπόλοιποι οδηγοί των οχημάτων που θα συναντήσετε στον δρόμο σας δεν έχουν ιδέα γιατί πήραν τους δρόμους σήμερα.

14) Ποτέ μην κάνεις χώρο σε αντίθετα διερχόμενο όχημα όταν κινείσαι αντίθετα σε μονόδρομο. Ο οδηγός του θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει τον παράλληλο μονόδρομο, άρα για να κινείτε στον ίδιο δρόμο με εσάς μάλλον το κάνει επίτηδες!
Anestis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό ΑΚΗΣ » Τρί Σεπ 13, 2011 11:51 pm

Εβραίος στην παραλία....

Ο Εβραίος ορθόδοξος μπαμπάς καθόταν σε μια ξαπλώστρα στην παραλία και χάζευε το μικρό του γιό που έπαιζε ανέμελα στο κύμα με το κουβαδάκι του.
Ξαφνικά σηκώνεται ένα τεράστιο κύμα που παρασύρει το παιδί στα βάθη της θάλασσας και το εξαφανίζει μπροστά στα έκπληκτα μάτια του πατέρα του.
Απελπισμένος ο πατέρας σηκώνει τα μάτια και τα χέρια του στον ουρανό, γονατίζει στην άμμο και αρχίζει να ουρλιάζει σα δαιμονισμένος:
ΚΥΡΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕ....ΚΥΡΙΕΕΕΕΕ.....

-Θεέ μου γύρνα πίσω το παιδί μου,
-Θεέ μου στείλε μου πίσω το μονακριβο γιό μου,
-Είναι το φώς της ζωής μου...
-Είναι η ζωή μου όλη....
-Θεέ του Ισραήλ κάνε το θαύμα σου,
στείλε πίσω τον Αλόν,
-Θεέ μου άκου τη φωνή του δούλου σου και λυπήσου με....
ΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΙΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ξαφνικά....ένα δευτερο μεγάλο κύμα επιστρέφει το παιδί του...και τότε ό άντρας κοιτώντας τον ουρανό με ευλάβεια και ταπεινοφροσύνη ψελλίζει...

-....... το κουβαδάκι;
ΑΚΗΣ
Gold Boarder
Gold Boarder

Δημοσίευσηαπό Pesketzis » Τετ Σεπ 14, 2011 11:04 am

Τηλεφωνήματα στα Ελληνικά Ταχυδρομεία καταγγέλλουν ότι τα γραμματόσημα με το πρόσωπο του Γ. Παπανδρέου δεν κολλάνε στους φακέλους. Κάποιοι μίλησαν για προβοκάτσια κατά του πρωθυπουργού και τα ΕΛΤΑ έκαναν άμεσα έρευνα.

Το πόρισμα κατέληξε στο συμπέρασμα, ότι ...
τα γραμματόσημα δεν κολλάνε διότι οι πολίτες φτύνουν από την μπροστινή πλευρά κι όχι από πίσω!!
http://www.pesketzis.gr
Pesketzis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό geovil » Τετ Σεπ 14, 2011 4:27 pm

g.pesketzis έγραψε:
Τηλεφωνήματα στα Ελληνικά Ταχυδρομεία καταγγέλλουν ότι τα γραμματόσημα με το πρόσωπο του Γ. Παπανδρέου δεν κολλάνε στους φακέλους. Κάποιοι μίλησαν για προβοκάτσια κατά του πρωθυπουργού και τα ΕΛΤΑ έκαναν άμεσα έρευνα.

τα γραμματόσημα δεν κολλάνε διότι οι πολίτες φτύνουν από την μπροστινή πλευρά κι όχι από πίσω!!

Αυτο θα μπορουσε καλλιστα να ανακυρηχθει το ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Άβαταρ μέλους
geovil
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό mpekatsas7 » Τετ Σεπ 14, 2011 4:51 pm

geovil έγραψε:
g.pesketzis έγραψε:

Αυτο θα μπορουσε καλλιστα να ανακυρηχθει το ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!
:laugh: Συμφωνω και εγω Γιωργο.!!!!!!!!!!!!!!!!
TERIOS I-1.3 SX
Άβαταρ μέλους
mpekatsas7
Expert Boarder
Expert Boarder

Δημοσίευσηαπό Anestis » Τετ Σεπ 14, 2011 6:06 pm

Μην είστε τόσο κακοί:P :P :P αυτός που κάνει τόσες υπερπροσπάθιες να βγάλει την χώρα μας από το οικονομικό αδιέξοδο, άλλωστε δεν το είδατε στην ΔΕΘ πόσο σεμνός ήταν:P με το μουστακάκι του το χτεχισμένο, το ωραίο του το κουστουμάκι. την ωραία του την γραβατούλα κλπ.....
Όχι και για φτύσιμο:P :P :P :P για φάπες ναί:laugh: :laugh: :laugh: :P :P :P
Anestis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Marina » Πέμ Σεπ 15, 2011 11:53 am

mpekatsas7 έγραψε:
geovil έγραψε:
g.pesketzis έγραψε:

:laugh: Συμφωνω και εγω Γιωργο.!!!!!!!!!!!!!!!!

ΓΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΟ ΑΛΗΘΕΣ Εικόνα
"The Diva"
Marina
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Λεωνιδας » Πέμ Σεπ 15, 2011 12:43 pm

Εικόνα
Λεωνιδας
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Pesketzis » Πέμ Σεπ 15, 2011 3:14 pm

Ανακοίνωση της Ελληνικής αστυνομίας σήμερα...

Έγινε έφοδος στο τρίτο δημοτικό σχολείο Θεσσαλονίκης και με έκπληξη μας, βρήκαμε έναν μαθητή ο οποίος είχε στην κατοχή του μικροποσότητα βιβλίων.

Ουαχαχαχαχαχαχα!!! Ουαχαχαχαχαχαχα!!!!

Ρε δεν ντρέπεστε παλιολαμόγια όλοι σας, άκου δεν έχουν βιβλία στα σχολεία.
:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
http://www.pesketzis.gr
Pesketzis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό than7gr » Παρ Σεπ 16, 2011 10:51 am

Μας εκβιαζουν και μας απειλουν !!!!!!!!!!! αν ειναι ποτε δυνατον ποιοι αυτοι που εμεις τους δωσαμε υποσταση και αξια ......ντροπη τους

Τα αμερικανακια και οι σκατοσακουλες

ΟΥΣΤ :angry: :angry: :angry: :angry:
than7gr
Junior Boarder
Junior Boarder

Δημοσίευσηαπό Λεωνιδας » Σάβ Σεπ 17, 2011 3:00 am

Αφού τα CD αντικατέστησαν τα βιβλία, δεν θα υπάρχουν καθηγητές αλλά dj's, τα σχολεία θα γίνουν κλαμπ και αντί για προσευχή θα ακούτε ένα remix του πάτερ ημών! Επακόλουθο θα ειναι να ακυρωθούν οι πανελλήνιες και στη θέση τους θα υπάρχουν οντισιόν με κριτή τον Ηλία Ψινάκη!....και ο καλύτερος μαθητής στα greekliss θα βραβεύεται στο ΑΡΙΩΝ και το cd του θα γινεται πλατινιενο...!!!

Με εκτίμηση το Υπουργείο Παιδείας που μετονομάζεται σε "Ελλάδα έχεις ταλέντο"
Λεωνιδας
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Λεωνιδας » Κυρ Σεπ 18, 2011 1:19 am

Συζητουν δυο φυλακισμενοι

-Οτι κι αν εκανα στη ζωη μου ηταν ...καταστροφη ,φιλε μου
-Τι δουλεια εκανες εξω;;;
-Υδραυλικος..
-Μετα την Βενετια ,που δουλεψες;;;
Λεωνιδας