Καταφύγιο αντιδραστικών!

Καταφύγιο αντιδραστικών!

Δημοσίευσηαπό administrator » Παρ Μαρ 02, 2012 1:59 am

Επειδή οι εποχές είναι δύσκολες και είμαστε όλοι αγανακτισμένοι, όσα μέλη επιθυμούν μπορούν να σχολιάζουν εδώ το διαχειριστή του ιστοχώρου!

Άλλη μια υπηρεσία του teriosclub.gr προς εκτόνωση της καταπίεσης που μαστίζει την παρέα μας!
administrator
Expert Boarder
Expert Boarder

Re: Καταφύγιο αντιδραστικών!

Δημοσίευσηαπό administrator » Παρ Μαρ 02, 2012 2:16 am

Η αγαπητή μου Marina σε ένα κείμενο ιστορικής σημασίας...

Πω ..πω....Όνειρο ζώωωωωωωωωωωωω;;;;;;;
ρε παιδιά τι έγινε εδώ;;; τί έχασα μέσα σε δυο μέρες;;;
ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ!!! REVOLUTION!!!
Είπα και εγώ :?: :?: ... είχα μια φαγούρα εδώ και δυο μέρες που δεν μπήκα στο forum.. που τελικά δεν ήταν τυχαία...

Αποφάσισα λοιπόν να μην συγχυστώ όπως έκαναν (δικαίως) οι καλοί μου φίλοι που ήδη τοποθετήθηκαν και απλά να το διασκεδάσω και να το διακομοδήσω.....

Λυπάμαι πολύ πραγματικά κ. Γιώργο (admin) που ήρθαν έτσι τα πράγματα..... στο χέρι σου όμως ήταν να μην προκαλέσεις έτσι την τύχη σου.... νομίζω ότι ήρθε η ώρα να χωρίσουμε τα τσανάκια μας στα γρήγορα στα άδοξα και χωρίς πολλά πολλά.... αυτά που ειπώθηκαν απο τα φιλαράκια είναι όλα σωστά και ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα....

Τη συνέχιση της πορείας του Forum (μας) - της παρέας μας(μας) (όπως θέλεις πές το) θα την αποφασίσει το κοινό - τα μέλη του, όπως ήδη έχεις καταλάβει δεν θα περάσει ο "φασισμός" ...χα...χα.. (το τρίτο ράϊχ)....

Άυτοί που είχαν τη δύναμη - τη διάθεση - και τη γνώση να φτάσουν το TeriosClub.Gr εδώ που το έφτασαν ώστε εσύ να διαπραγματεύεσαι τα πάντα ... αυτοί οι ίδιοι πολύ απλά και στα γρήγορα μπορούν να το ρίξουν στα τάρταρα και να μην υπάρχει λόγος να υφίστανται αυτές οι εξ ουρανού "αναζητήσεις" σου.... πραγματικά απορώ πώς δεν το έχεις σκεφτεί αυτό καθόλου...έτσι ώστε να είσαι ευγνώμων και όχι τόσο Αχάριστος...ειδικά σε έναν άνθρωπο (όλοι ξέρουμε σε ποιον αναφέρομαι) που κράτησε το site (σου) στην κορυφή γιατί πολύ απλά απαντούσε σε όλες τις τεχνικές ερωτήσεις περί Terioς και κρατούσε τον κόσμο μόνο και μόνο με την ανιδιοτελή προσφορά του...

Για να μην το κουράζουμε ...Εκδρομές θα πηγαίνουμε μόνο όταν οργανώνονται και αποφασίζονται απο κάποιους απο εμάς, και χαρακτηρίζονται "Πανελλήνιες" και "Κοπή Πίτας" ...αυτές θα ακολουθούμε ..είτε ανακοινώνονται μέσα απο εδώ είτε έξω απο εδώ , είτε τις φιλοξενείς εσύ στον χώρο (σου) είτε τις φιλοξενεί κάποιος άλλος.....

Δυστυχώς το διασπαστικό κλίμα που πήγες να περάσεις έφερε αντίθετα αποτελέσματα... το πείσμα δυναμώνει!!!
administrator
Expert Boarder
Expert Boarder

Δημοσίευσηαπό Synteknos » Παρ Μαρ 02, 2012 2:38 am

Εγώ πάλι γουστάρω γιατί σε λίγο θα με έπιανε ο ύπνος εδω μέσα Εικόνα Αλήθεια, αυτό το καταφύγιο τοτυ τίτλου υπάρχει; Μπορούμε να κανονίσουμε την επόμενη εκδρομή και να μείνουμε σε αυτό το καταφύγιο; Τιμές έχουμε;

Ζητώ συγνώμμη, δεν μιλάω εγώ, οι 38,5 βαθμοί (σε ανοδική πορεία Εικόνα) του πυρετού μιλάνε. Γειά, πάω για ντεπόν!
www.TeriosClub.net
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Marina » Παρ Μαρ 02, 2012 10:03 am

xa...xa...ευτυχώς το έσωσες στο τέλος... μπήκα σήμερα το πρωί και έψαχνα τη δημοσίευσή μου και αναρωτιόμουν που στην ευχή πήγε αφού είμαι σίγουρη ότι τη δημοσίευσα στο "περί οργάνωσης εκδρομών"...
χα...χα θα μας τρελάνεις κύριε διαχειριστά.... αν αντιλαμβανόμουν ότι με έσβησες έτσι απλά σε μια νύχτα απο τη ζωή σου και απο τον ιδιοκτησιακό σου χώρο δεν ξέρω και εγώ τι θα έκανα.... σίγουρα θα έκλαιγα ολημερίς και ολονυχτίς για αρκετές μέρες.... :( :( :(
Τελικά τη διαχειριστική σου δύναμη αρχίζεις να την εκμεταλλεύεσαι πολύ καλά.... άργησες όμως λίγο... στο παρελθόν μέσα στον ίδιο αυτό χώρο υπήρχαν πολλές τέτοιου είδους ανταρσίες αλλά τότε δεν μπήκες στον κόπο να ασχοληθείς να τις παραδειγματίσεις... μάλλον δεν σε ενδιέφερε τότε η εικόνα του ιστοχώρου σου, ή πολύ απλά δεν απευθυνόταν σε σένα οι τυχόν άσχημοι υπαινιγμοί...
Τέλος πάντων για να μην το κουράζουμε δεν ξέρω αν σε πείραξαν τα λόγια μου ..γενικά όταν κάτι με εκνευρίζει λίγο παραπάνω έχω την διάθεση να το διακωμωδώ και να έχω μια σατιρική διάθεση... αν αυτό εσύ δεν το σηκώνεις τότε πάω πάσο... δεν θα το σταματήσω απλά όταν νοιώθω την ανάγκη θα το κάνω απο εδώ μέσα ...στο "Δωμάτιο της Τιμωρίας"
Σ' ευχαριστώ και πάλι που δεν έκανες "delete" στο Marina και μπορώ ακόμη να σου μιλάω :oops: :oops: :oops:
Marina
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Marina » Παρ Μαρ 02, 2012 10:08 am

Synteknos έγραψε:Εγώ πάλι γουστάρω γιατί σε λίγο θα με έπιανε ο ύπνος εδω μέσα Εικόνα Αλήθεια, αυτό το καταφύγιο τοτυ τίτλου υπάρχει; Μπορούμε να κανονίσουμε την επόμενη εκδρομή και να μείνουμε σε αυτό το καταφύγιο; Τιμές έχουμε;

Ζητώ συγνώμμη, δεν μιλάω εγώ, οι 38,5 βαθμοί (σε ανοδική πορεία Εικόνα) του πυρετού μιλάνε. Γειά, πάω για ντεπόν!

Σπύρο δεν μπορείς να πείς ...το πράγμα έγινε πιο ενδιαφέρον ... όντως μας κρατάει ξύπνιους και ο πυρετός ανεβαίνει.... "Το Δωμάτιο της Τιμωρίας" θα γίνει όντως το καταφύγιο των κατατρεγμένων και των ανταρτών...γουστάρω που έχω τον δικό μου χώρο..μιλάμε για μεγάλη επιτυχία.... :evil: :evil:
Marina
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Synteknos » Παρ Μαρ 02, 2012 10:20 am

Marina έγραψε:...γουστάρω που έχω τον δικό μου χώρο....

Έ, κάτω τα χέρια από το παρόν τόπικ! Τί θα πεί "τον δικό μου χώρο"??? Αυτό το καταφύγιο ανήκει σε όλους μας!!!

Στην Ελλάδα, αυτός ο εγωϊσμός θα μας φάει Εικόνα

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
www.TeriosClub.net
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό great » Παρ Μαρ 02, 2012 10:25 am

(Δεν συμφωνω με την αποψη σου, αλλα θα υπερασπιστω μεχρι θανατου το δικαιωμα να μπορεις να μιλας )

Πιστευω οτι ολοι εχουμε δικαιωμα να εκφέρουμε την γνωμη μας , αυτος ειναι και ο γνησιος ορος της δημοκρατιας η αν το πουμε και αλλιώς της ελευθεριας . απο administrator μεχρι fresh boarder εχουν καθε δικαιωμα να πουν την γνωμη τους . απλα πρεπει να εχουμε την αντηληψη της ισσοροπιας της γλωσσας με του μυαλου μας . χωρις να περνω καποιο μερος θα πω οτι το Καταφύγιο αντιδραστικών! σημάνει οτι ειναι μια κινηση καλης θελησης , προς την ελευθερια του λογου . εγω την εκλαμβανω σαν μια ωριμη κινηση . εχω γνωρισει και αλλα φορουμ που απλα ο διαχηρηστης εκτελει χρέη γλαστρας , και περιμένει με το κουμπακι στο χερι να βαναρει οποιον θεωρει πολυ επαναστατικο ,η αν καποιος δεν συμβαδιζει με τον δικο του τροπο σκεψης. ευτηχως που ειμαστε ολοι διαφορετικοι και μπορουμε να εχουμε τις συμφωνίες μας αλλα και τις αντιρρήσεις μας . και αυτο τελικα ειναι που μας κανει διαφορετικους και απο τα ζωα , το οτι μπορουμε να μιλαμε να μεταφερουμε τα συνεσθηματα μας και τις σκεψεις μας .... παντα ομως να βουταμε και την γλωσσα μας στο μυαλο μας πριν ερθουμε σε αντιδικεία με καποιον το αν ας πουμε .... το ποτήρι το βλεπει αυτος μισοάδειο και εμεις μισογεματο ..... :)
Στόχευε το φεγγάρι… Ακόμα κι αν αποτύχεις, θα βρεθείς ανάμεσα στα αστέρια!
Άβαταρ μέλους
great
Expert Boarder
Expert Boarder

Εικόνες: 0

Δημοσίευσηαπό Marina » Παρ Μαρ 02, 2012 11:20 am

Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι μόνο σε μένα ... εγώ προσωπικά ξέρω πολύ καλά τι λέω και ότι λέω το υποστηρίζω ... δεν μου ξεφεύγει τίποτα τυχαία και έχω επίγνωση όλων των λεγομένων μου .... αν κάποιον δεν του αρέσει ο τρόπος που εκφράζομαι ας μη με διαβάζει.. είναι όντως δικαίωμά του...εγώ όμως έτσι θα συνεχίσω να εκφράζω την άποψή μου (εδώ μέσα τουλάχιστον).. με γέλιο σαρκασμό και σάτιρα... η τροπή που πήραν τα πράγματα εδώ μέσα δεν μ'αφήνουν τα αντιδράω διαφορετικά.... η σοβαρότητα πήγε περίπατο αλλού....
Marina
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » Παρ Μαρ 02, 2012 4:11 pm

παιδια δεν κλείνεται λιγο την πορτα γιατι κάνει κρυο εξω? ειμαστε και σε ενα υψόμετρο μην το ξεχναμε......και κατι αλλο επειδή ο χωροσ στο καταφύγιο ειναι μικρός απαγορεύεται αυστηρώς το κάπνισμα :P
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό KOSTASV » Σάβ Μαρ 03, 2012 3:33 pm

Παιδια η ταπεινη μου αποψη ειναι οτι οι παρεες κρατανε και κανουν τα club καθως και το φιλοτιμο των ανθρωπων να βοηθησουν χωρις ανταλαγματα.Κρατηστε δυνατες τις παρεες σας και οργανωστε εκδρομουλες για να ξεφευγουμε και για μην τρελαθουμε!Δεν χρειαζετε να παμε στον Αμαζονιο για να περασουμε καλα.
Α και τα Ελληνικα club 4x4 δεν μαντρωνονται και οσοι το επεδιωξαν τα παρατησαν γρηγορα...
Άβαταρ μέλους
KOSTASV
Senior Boarder
Senior Boarder

Δημοσίευσηαπό g.koytrias » Πέμ Μαρ 08, 2012 8:34 pm

Μετέφερα εδώ την άποψή μου από το Θέμα ''Καληνύχτα σας''

Γ.Σ. έγραψε:Προς κάθε ενδιαφερόμενο…

Ως διαχειριστής του ιστοχώρου έχω θέση και άποψη και αυτό είναι δικαίωμά μου. Όπως επίσης είναι δικαίωμα μου να εμφανίζομαι ή να αποσύρομαι κατά το δοκούν. Μερικοί θεωρούν ότι τους εκμεταλλεύομαι, αλλά δεν εξηγούν πως το πετυχαίνω αυτό. Σέβομαι τις απόψεις όλων των μελών, αλλά δεν έχω υποχρέωση να ανέχομαι σχόλια τα οποία χαλάνε την εικόνα του ιστοχώρου. Ως εκ τούτου, θα ξεκινήσει εκτεταμένη διαγραφή σχολίων και από εδώ και πέρα θα υπάρξει αυστηρότερος έλεγχος των αναρτήσεων στη δημόσια συζήτηση.

Ο ιστοχώρος αυτός υπάρχει για επικοινωνία και ενημέρωση. Δεν αποτελεί πεδίο αντιπαράθεσης. Όποιο μέλος δεν συμφωνεί με τα ανωτέρω παρακαλείται όπως δεν επισκέπτεται τον ιστοχώρο.

Επίκειται εκτεταμένη διαγραφή σχολίων και ενδεχομένως θεμάτων. Ο διαχειριστής θα σχολιάζεται μόνο στο σχετικό θέμα στην ενότητα «περί ανέμων και υδάτων».

Κι απ' ό,τι φαίνεται δεν άργησες καθόλου να διαγράψεις τις χθεσινές μας δημοσιεύσεις.Δεν μπορώ όμως να καταλάβω σε ποιο ακριβώς σημείο και με ποιον όρο ή επιθετικό προσδιορισμό σε προσβάλαμε, αντίθετα με εσένα που χαρακτηρίζεις κάποια κυρία ''ντίβα'' στην παραπάνω δημοσίευσή σου.Δηλαδή εσύ δεν τα ανέχεσαι τα -ανύπαρκτα- σχόλια για το άτομό σου αλλά οι υπόλοιποι πρέπει να δέχονται τους δικούς σου χαρακτηρισμούς στο πρόσωπό τους!!!Πολύ ωραία μορφή μονόπλευρης άσκησης ισχύος και δικαίου!!!
Δε νομίζω να γράψαμε τα διαγραφέντα σχόλιά μας εκτός από την ενότητα ''Περί ανέμων και υδάτων''.Δε νομίζω η ελεύθερη συζήτηση-αντιπαράθεση απόψεων να χαλάει την εικόνα του ιστοχώρου περισσότερο από τη μονόπλευρη διαγραφή εκ μέρους σου των σχολίων και των απόψεων που εκφράζουν και την αντίθετη άποψη με τη δική σου,ανάγοντας μ' αυτό τον τρόπο τη δική σου άποψη ως τη μόνη ορθή.
Εαν μου βρεις έστω και έναν όρο ή επιθετικό προσδιορισμό στη δημοσίευση που μου έσβησες, που να προσβάλει την προσωπικότητά σου τότε πρώτος θα το παραδεχθώ και θα ζητήσω συγνώμη αλλά απ' ό,τι φαίνεται δεν πρόκειται να βρεις απολύτως τίποτα...

Επιτέλους βρήκα ένα καταφύγιο βρε αδερφέ... :D :D :D
g.koytrias
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Λεωνιδας » Σάβ Μαρ 10, 2012 3:00 pm

Αν καταλαβα καλα ,εν μεσω ισχνων οικονομικων αγελαδων ,ο ιδιοκτητης του ιστοτοπου Teriosclub.gr ,αποφασισε (για δικους του λογους) να παρει στα χερια του την διαχειρηση του .Δικαιωμα του ειναι αυτο και κανεις δεν μπορει να τον κατηγορησει .Το να επιβαλλει και τους δικους του κανονες (υφος διαλογων,τροποι εκδρομων κλπ) βεβαια παλι δικαιωμα του ειναι .Οποτε ολοι εμεις που καποτε αγορασαμε Τεριος ,που τυχαια βρηκαμε αυτο τον ιστοχωρο περισσοτερο για να μαθουμε κατι περισσοτερο για το "τουτου" μας και τις δυνατοτητες του ,που στην πορεια βρηκαμε μια μεγαλη παρεα εδω μεσα ,που κρατησαμε για χρονια το επιπεδο της επαφης και ποτε δεν διανοηθηκαμε να συνυπαρξουμε για ιδιον οφελος ,που ποτε δεν χρειαστηκαμε κανονες και "μπατσους" για αυτην την επαφη ,που παντα λυναμε παρεξηγησεις μεταξυ μας με το χιουμορ ,που δεν ειχαμε και δεν χρειαστηκαμε ποτε Αρχηγους και "μπαμπαδες",που ειχαμε μια τεραστια βοηθεια απο εναν ειδικο Daihatsuολογο εμπορομηχανικο , ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ οσο δεν παιρνει ,μα τελικα ανθρωπο και φιλο !!!!!!! που ηταν η ΨΥΧΗ αυτου του κλαμπ ........ηρθε η ωρα να τελειωσει το παρτυ !!!!

εγω προσωπικα σ ευχαριστω για το βημα που δημιουργησες και βρεθηκαμε ολοι εμεις
και σε ευχαριστω διπλα ...που ΔΕΝ ασχολιοσουν τοσα χρονια ,
και μας εδωσες την δυνατοτητα ,ελευθερα να συνευρεθουμε

ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ τα φιλαρακια που βρηκαμε εδω μεσα ,δυσκολα !
Λεωνιδας
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό antonaros » Σάβ Μαρ 10, 2012 5:23 pm

αγαπητε admin. το ποστ μου το εσβησες και φανταζομαι θα σβησεις και αυτο.
οποτε μιας και θα το σβησεις , δεν θα στα χωσω με το γαντι.
βγαζω το γαντακι μου και σου λεω οτι εισαι αντιεπαγγελματιας και
τελειως...!!!!!!!!!!!
πρεπει ομως να σε παραδεχτω... εκανες ενα φορουμ 6 χρονων,μπ... μεσα σε λιγες μερες...
ευγε παιδι μου!
antonaros
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό getr1 » Σάβ Μαρ 10, 2012 6:20 pm

καλα ποσα ποστ εχει σβησει πιαστηκε το χερι του στα delete............
(το καλο ειναι οτι ειναι αργοστροφος και αμα εισαι λιγο τσακαλακι προλαβαινεις να τα διαβασεις)

ολοι νομιζει τον βριζουν πανε να του την πουν τον ειρωνευοντε δεν εχει καταλαβει ο ανθρωπος οτι με 54 δημοσιευσεις στα τοσα χρονια (εκ των οποιων οι 50 ειναι τις τελευταιες μερες) ειναι οντως gtp ο τυπος
νομιζει οτι ειμαστε 999 μ... και αυτος ειναι ο σωστος
επισης δεν εχει καταλαβει οτι μπορει εκεινος να ειναι ο ''δημιουργος'' αλλα το φορουμ ανεβηκε απο ολα τα μελη με την παρουσια τους
ενω εβοσκε στην λιακαδα για 5 χρονια μια ωραια μερα αποφασισε να μαντρωσει καμια χιλιαδα ατομα και να το παιξει επιβητορας (ειχαμε τι ειχαμε με την κριση και τα προβληματα μας θα βαλουμε κι αλλον ενα νταβα στα @@μας να μας κρινει αν μιλαμε κοσμια και να περιοριζει την ελευθερια μας γιατι οπως εγραψε εκει ποθ αρχιζει η δικια μου ελευθερια τελειωνει η δικια σας ) δεν μ αρεσει καθολου αλλα δεν αποχωρω εδω θα την παλεψω
το γραψα και σε αλλο τοπικ το γραφω κι απο εδω θα φυγω μονο μπαναρισμενος απο εδω μεσα με την προυποθεση οταν με μπαναρει να σβησει και ολες τις δημοσιευσεις μου
αν δεν του αρεσει ας μεταβιβασει την ιδιοκτησια του φορουμ σε αλλο μελος και ας παει στο καλο αν δεν του αρεσει αυτο παω ενα στοιχηματακι οτι θα μεινει μονος του να γραφει για τις ασφαλειες σε αμαξια - σπιτια - ξενοδοχεια - πτηνα - ερπετα κι οτι ''''''''''αλλο''''''' νομιζει μπορει να ασφαλισει (ο νοων νοειτω)
Άβαταρ μέλους
getr1
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Marina » Δευτ Μαρ 12, 2012 3:06 pm

Γ.Σ. έγραψε:Οι απαντήσεις Πεσκετζή με καλύπτουν πλήρως και θέλω να πιστεύω ότι πήραμε όλοι τα μηνύματα μας.

Αυτό πραγματικά δεν το κατάλαβα μπορείς να το εξηγήσεις; Εγώ δεν πήρα κανένα μήνυμα από τον Dr Πεσκέ μόνο από σένα παίρνω μηνύματα… του στυλ ξεκουμπιστείτε όλοι και φύγετε από τον ιστοχώρο «ΜΟΥ»

Γ.Σ. έγραψε:εδώ μέσα μπορούν να υπάρξουν σημαντικές πρωτοβουλίες, ακριβώς γιατί σε κάποια πράγματα αποφασίζει ένας. Η … δικτατορία δεν είναι πάντα κακή! Οι πρωτοβουλίες αυτές ούτε παρέες διαλύουν, ούτε ακυρώνουν αυτό που δημιούργησαν τα μέλη μέχρι σήμερα. Η όποια καχύποπτη αντίδραση δεν έχει θέση εδώ μέσα και στο εξής θα αντιμετωπίζεται εν τη γενέσει της.

Πάντως πίστευα ότι θα κρατούσες το λόγο σου ως "δυνάστης" και θα κρατούσες ατόφιες εδώ στο "καταφύγιό" μας όλες τις δημοσιεύσεις… ούτε αυτό όμως δεν μπόρεσες να κάνεις.
Τελικά η "δικτατορία" που πρεσβεύεις όχι δεν είναι πάντα κακή (όπως είπες) αλλά εδώ μέσα επικρατεί χωρίς όρια και περιορισμούς.
Οι διαγραφές των αναρτήσεων μας είναι όχι απλά αντιδημοκρατικό αλλά ανήθικο και απαγορευτικό για ένα ανοιχτό forum που σκοπό έχει τον ελεύθερο διάλογο και την ανταλλαγή απόψεων όποιες και αν είναι αυτές, ακόμη και αναφέρονται σε σένα θα πρέπει να τις σεβαστείς και να τις αντικρούσεις με λόγια και όχι με τον απλό και ανώδυνο τρόπο της διαγραφής….
Όλο αυτό (το γεγονός) το θεωρείς καχύποπτη αντίδραση::: πλάκα με κάνεις::::

Γ.Σ. έγραψε:Στο δικό μου λεξιλόγιο η λέξη «ντίβα» δεν υποδηλώνει κάτι αρνητικό, αλλά μια γυναίκα που προσπαθεί να αξιοποιήσει στο έπακρο τη συναισθηματική της νοημοσύνη!

Επειδή το δικό σου το λεξιλόγιο δεν μετράει, ούτε ενδιαφέρει κανέναν και καλό θα είναι να ακριβολογούμε…..
Nτίβα : ιταλική diva : λατινική diva (θηλυκό του divus)
Nτίβα η (ουσιαστικό)
ΕΤΥΜΟΛΟΓΙΑ :ιταλ. λ. diva = θεά, η καταξιωμένη, η αναγνωρισμένη καλλιτέχνιδα
Συνώνυμα: σταρ, διάσημη, περιβόητη

Νομίζω λοιπόν ότι για μια «Ντίβα» είναι τουλάχιστον υποτιμητικό να είναι εδώ μέσα και να διαφημίζει τζάμπα το site σου… ή θα πληρώσεις αδρά… ή έχετε γειά βρυσούλες ….Βye bye Blackbird
"The Diva"
Marina
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Επιστροφή στο Περί ανέμων & υδάτων...

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες