κυνηγοσ

Απ:κυνηγοσ

Δημοσίευσηαπό g.koytrias » Τρί Νοέμ 09, 2010 1:23 am

Καλησπέρα σε όλους τους συντεριορίστες!
Αποφάσισα να γράψω τα παρακάτω λόγια για να μπορέσω να καταδικάσω και από αυτό τον ιστοτόπο την ανάρμοστη, εξωφρενική και αδιανόητη συμπεριφορά κάποιων που θέλουν να ονομάζονται κυνηγοί!Θα ήθελα να μοιραστώ μαζι με τους φίλους συγκυνηγούς και όχι μόνο το παρακάτω περιστατικό.

Το Σάββατο το πρωί ξεκινήσαμε με τον πατέρα μου, τα σκυλάκια μας και άλλους δυο φίλους συγκυνηγούς για κυνήγι ορτυκιού στο ίδιο μέρος που είχαμε πάει και το προηγούμενο Σάββατο και είχαμε πάρει κάποια πουλάκια!Όταν στρίψαμε τέλος πάντων από τον κεντρικό δρόμο αριστερά στο χωματόδρομο που οδηγούσε στο μέρος όπου θα κυνηγούσαμε, δεν προλάβαμε να προχωρήσουμε 10 μέτρα και ξάφνικά από το πουθενά εμφανίστηκε ένα ιχ πίσω μας(όχι 4Χ4) που μας ακολουθούσε κατά πόδας και με μεγάλη ταχύτητα!Εμείς παραξενευτήκαμε λιγάκι στην αρχή μη δίνοντας και τόση σημασία!Το μέρος όπου θα σταματούσαμε ήταν στα 200 μέτρα παρακάτω.Μόλις φτάσαμε λοιπόν κόψαμε αρίστερα στην άκρη από τη χωραφιά που θα κυνηγούσαμε πιστεύοντας πως το αυτοκίνητο που μας ακολουθούσε θα συνέχιζε!Δεν προλάβαμε να κατεβούμε καλά καλά από το αυτοκίνητο και βλέπουμε ότι το αυτοκίνητο που μας ακολουθούσε κόβει και αυτό αριστερά περνώντας με μεγάλη ταχύτητα δίπλα από εμάς και συνεχίζει ευθεία μέσα στη χωραφιά!Δεν πρόλαβε να πάει 10 μέτρα παρακάτω και ξαφνικά αρχίζαν να πετάγονται μπροστά από τα φώτα του αυτοκινήτου πέντε πέντε τα ορτύκια λες κι ήταν τσιροπούλια!Τότε καταλάβαμε πως ο μάγκας είχε βάλει ηχομιμητική συσκευή το γνώστο κράχτη!Σταματάει λοιπόν στα 150 μέτρα από εμάς και κατεβαίνει για να μαζέψει τον κράχτη!Ο ένας από την παρέα μας του φώναξε:<<Μπράβο ρε μεγάλε είσαι πολύ ωραίος>> αναφέροντας παράλληλα ότι θα πάρουμε τηλ στο δασαρχείο!Έγω εκείνη την ώρα βρισκόμουν λίγο πιο μπροστά από την παρέα και το αυτοκίνητο και αφού μάζεψε τον κράχτη κοίταξε προς το μέρος μου και απείλησε ότι θα με τουφεκίσει!Ξαναμπαίνει στο αυτοκίνητο και κατευθύνεται πάλι προς το μέρος μας για να βγει στο δρόμο από όπου ήρθε!Εγώ εκείνη την ώρα είχα ήδη βγάλει το όπλο από το αυτοκίνητο και ήμουν έτοιμος για κάθε ενδεχόμενο!Ο μάγκας φυσικά και δε σταμάτησε μόνο πέρασε δίπλα μας με μεγάλη ταχύτητα!Ευτυχώς πρόλαβε ο πατέρας μου και είδε τις πινακίδες του!Βέβαια ήταν τυχέρος γιατί με το αυτοκίνητο που είχε μπορούσε άνετα να κολλήσει μέσα στη χωραφιά και να μείνει εκεί και μετά ποιος τον έσωνε!:angry: :angry: :angry:
Αυτό που θέλω εντέλει να πω είναι ότι δεν πρέπει να αφήνουμε τέτοιους τύπους να αλωνίζουνε αλλά σε κάθε τέτοιο περιστατικό να κάνουμε καταγγελία στο δασαρχείο και να προσπαθήσουμε να διαφυλλάξουμε όσο το δυνατόν καλύτερα τους εαυτούς μας και τους πιστούς μας φίλους, καθώς επίσης και τη φύση μαζί με όλα τα ζωντανά της αποτρέποντας ανθρώπους(ο θέος να τους κάνει):angry: σαν κι αυτούς να δημιουργούν λάθος εντυπώσεις για το κυνήγι και εντέλει να κάνουν ζημιά στη φύση!;)

ΥΓ:Ήταν η πρώτη φορά ελπίζω και η τελευταία που είδα να συμβαίνει κάτι τέτοιο μπροστά στα μάτια μου και μάλιστα ο κύριος ήταν κοντά ή και παραπάνω από 60 από όσο πρόλαβα να διακρίνω! Όποιος φίλος κυνηγός από το teriosclub είναι από τη Θεσσαλία στην περιοχή της Λάρισας και κυνηγάει εκεί κοντά ας έχει το νου του!Αν χρειαστεί περισσότερες πληροφορίες για την τοποθεσία ας επικοινωνήσει μαζί μου!Τα στοιχεία υπάρχουν στο σχετικό thread.
g.koytrias
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό nobleman » Τρί Νοέμ 09, 2010 4:35 am

g.pesketzis έγραψε:
Πολύ καλό το ανέκδοτο φίλος, αλλά σε λάθος τόπικ.
Επειδή έχει θέμα το κυνήγι δεν είναι απαραίτητο να είναι εδώ γιαυτό σε παρακαλώ να το μεταφέρεις εκεί που πρέπει.
Και ρε παιδιά, μην λέω τα ίδια σε όλους ξεχωριστά, σεβαστείτε κάποια απλά πραγματάκια, μη κάνετε του κεφαλιού σας και γράφετε ότι σας κατέβει στο κεφάλι όπου νάναι και μην αλλάζετε τις επικεφαλίδες των θεμάτων, γιατί γίνετε μπάχαλο και είναι βαρετό, κουραστικό και εκνευριστικό.

Ευχαριστώ!

Το ανέκδοτο μπήκε αμέσως μετά την κουβέντα για να διασκεδάσει την ένταση στο ζήτημα "κυνηγών και μη" που είχε προκύψει και όχι για να δημιουργήσει όλααααααα αυτά που αναφέρεις... και sorry για την καθυστέρηση αλλά τώρα που ανακινήθηκε το θέμα είδα τις παρατηρήσεις σου... κάτσε τώρα να πάω να το σβήσω γρήγορα γιατί δεν βλέπω να την γλυτώνω τη μήνυση στο τέλος... ζητάω συγγνώμη!!
nobleman
Junior Boarder
Junior Boarder

Δημοσίευσηαπό Pesketzis » Τετ Νοέμ 10, 2010 11:59 am

nobleman έγραψε:
g.pesketzis έγραψε:
Πολύ καλό το ανέκδοτο φίλος, αλλά σε λάθος τόπικ.
Επειδή έχει θέμα το κυνήγι δεν είναι απαραίτητο να είναι εδώ γιαυτό σε παρακαλώ να το μεταφέρεις εκεί που πρέπει.
Και ρε παιδιά, μην λέω τα ίδια σε όλους ξεχωριστά, σεβαστείτε κάποια απλά πραγματάκια, μη κάνετε του κεφαλιού σας και γράφετε ότι σας κατέβει στο κεφάλι όπου νάναι και μην αλλάζετε τις επικεφαλίδες των θεμάτων, γιατί γίνετε μπάχαλο και είναι βαρετό, κουραστικό και εκνευριστικό.

Ευχαριστώ!

Το ανέκδοτο μπήκε αμέσως μετά την κουβέντα για να διασκεδάσει την ένταση στο ζήτημα "κυνηγών και μη" που είχε προκύψει και όχι για να δημιουργήσει όλααααααα αυτά που αναφέρεις... και sorry για την καθυστέρηση αλλά τώρα που ανακινήθηκε το θέμα είδα τις παρατηρήσεις σου... κάτσε τώρα να πάω να το σβήσω γρήγορα γιατί δεν βλέπω να την γλυτώνω τη μήνυση στο τέλος... ζητάω συγγνώμη!!

:) :) :)
http://www.pesketzis.gr
Pesketzis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Apneafrog » Δευτ Νοέμ 22, 2010 4:39 pm

Δεν θελει να χειμωνιασει φετος!!.....
Τα πουλια ολα πιασμενα και θελει περπατητο....
Εχει αλλαξει το κυνηγι της τσιχλας απο καρτερι σε περπατητο κυνηγι!!!
Οι φασες ειναι σε δυσκολες ρεματιες και δεν κουνανε με τιποτα απο την θεση τους....
Και για ολα φταιει ο κωλοκαιρος που εχει τρελανει τα πουλια και μαζι με αυτα και εμας....
Το Σαββατο εγω εκανα μπανιο παντως!!!

Ψυχραιμιααααααα!!!!
Apneafrog
Expert Boarder
Expert Boarder

Re: κυνηγοσ

Δημοσίευσηαπό gandre » Παρ Μαρ 15, 2013 11:16 am

γεια σου βασιλη απο μανη !!!!!και εγω ειμαι κυνηγος και κατοχος Τ1 j102 θα χαρω να τα λεμε !!!!!!!!!!!!!
gandre
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Εικόνες: 0

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Περί ανέμων & υδάτων...

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης