ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΖΜΑΝ Terios II.(ζηταω βοηθεια απο τους ειδικους)

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΖΜΑΝ Terios II.(ζηταω βοηθεια απο τους ειδικους)

Δημοσίευσηαπό element » Κυρ Σεπ 30, 2012 8:23 pm

Στο τελευταιο service σε επισημη αντιπροσωπεια DAIHATSU της Μακεδονιας οπου πηγαινω το αυτοκίνητο μου,αφου αλλάχτηκαν λαδια-φιλτρα,βαλβολινες σαζμαν-διαφορικου κλπ. Ο μηχανικος μου ειπε οτι ακουγεται ενα ρουλεμαν απο το σαζμαν . Οταν τον ρωτησα αν εννοει αυτο που πιεζει το χτενι στο συμπλεκτη ,μου ειπε με σιγουρια οτι προκειται για ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΑΖΜΑΝ ΦΘΑΡΜΕΝΟ------ΑΜΑΝ----- . Ρωτησα τι και πως και μου εξηγησε οτι στο επομενο service ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ να το περασουμε μεσα στιν εγγυηση, ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΑΖΜΑΝ ΦΥΛΟ ΦΤΕΡΟ (????).Ηρθε λοιπον η ωρα να παω για το service και οντος το σφυριγμα απο το σαζμαν ειναι αισθητο.Εγω θα ηθελα την γνωμη των ειδικων στο αμα πρεπει να ανοιχτει το σαζμαν η αν θα πρεπει να ζητήσω την ΠΛΗΡΗ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ του (πραγμα που θεωρω λογικοτατο) αφου προκειται για 2 ΧΡΟΝΩΝ αυτοκινητο με 37000 klm .
element
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΖΜΑΝ Terios II.(ζηταω βοηθεια απο τους ειδικο

Δημοσίευσηαπό administrator » Δευτ Οκτ 01, 2012 10:49 am

Αφού είσαι Μακεδονία, επικοινώνησε τηλεφωνικά με το Γιώργο Πεσκετζή (http://www.pesketzis.gr)
administrator
Expert Boarder
Expert Boarder

Δημοσίευσηαπό Pesketzis » Πέμ Οκτ 04, 2012 7:18 pm

Πολύ νωρίς φίλε μου για να σου βγάλει τέτοιο πρόβλημα. Δεν το έχω ξανασυναντήσει κάτι τέτοιο.
Αν δεν έχεις βρει ανταπόκριση στο πρόβλημα σου μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου και να το συζητήσουμε.
Pesketzis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό element » Παρ Οκτ 05, 2012 9:59 am

Pesketzis έγραψε:Πολύ νωρίς φίλε μου για να σου βγάλει τέτοιο πρόβλημα. Δεν το έχω ξανασυναντήσει κάτι τέτοιο.
Αν δεν έχεις βρει ανταπόκριση στο πρόβλημα σου μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου και να το συζητήσουμε.

Σε πειρα τηλ. και μιλήσαμε . Το θεμα ειναι οτι και εμενα μου φαινεται πολυ νωρις. Λες να ειναι ιδεα μου ? Σημερα που θα παω απο το συνεργειο θα το ακουσουν και αλλοι για να βγει το πορισμα,αν και σκεφτικα να μην το ανοιξω το σαζμαν ακομα οτι και να εχει αφου ετσι και αλιως εχω ενα χρονο ακομα εγγυηση . Το πολυ πολυ να τα δωσει ολα στο χερι και να γινει αντικατασταση. Αν τελικα εχεις και κατι αλλο να προτεινεις κυριε Πεσκετζη το τηλ μου ειναι 6945008343. Ευχαριστω
element
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Δημοσίευσηαπό Pesketzis » Παρ Οκτ 05, 2012 12:49 pm

Συγνώμη φίλε μου αλλά από τον τόσο κόσμο που μιλάω κάθε μέρα δεν θυμόμουν ότι μιλήσαμε.

Θεωρητικά η βλάβη στο κιβώτιο ταχυτήτων σου, δεν δικαιολογείτε βάση χιλιομέτρων και γιαυτό ίσως ο τεχνικός σου είπε πως θα το ανοίξει να το δει και αν το πρόβλημα δεν προέρχεται από κακή χρήση τότε να κάνει τις ενέργειες για να περαστεί στην εγγύηση.
Αυτή είναι η διαδικασία που μας υποχρεώνει το εργοστάσιο να ακολουθήσουμε και πολύ σωστά σου τα είπε ο συνάδελφος.
Οπότε δεν έχεις να κάνεις τίποτα παραπάνω από το να το πας είτε στον ίδιο είτε σε κάποιον άλλον αντιπρόσωπο και να ακολουθήσει την διαδικασία που έγραψα παραπάνω.
Pesketzis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Επιστροφή στο Terios - Service & Φανοποιεία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες