θορυβος Τ1

θορυβος Τ1

Δημοσίευσηαπό green monster » Σάβ Σεπ 15, 2012 5:39 pm

Καλησπέρα σας παιδιά έχω ένα Τ1 του 2005 τον τελευταίο μήνα με το που ξεκινάω από κάποιο φανάρι ακούγεται ένα κλανκ όχι πολύ δυνατό ή όταν κινούμε με χαμηλή ταχύτητα με νεκρά πχ 30χλμ με το που βάζω ταχύτητα και πατάω το γκάζι πάλι ακούγεται άμα πατάω το γκάζι αρκετά ήρεμα δεν ακούγεται τίποτα ο θόρυβος ακούγεται μπροστά αριστερα.Σήκωσα το αμάξι σε συνεργείο της γειτονιάς δεν είδαμε κάτι μόνο ότι άμα γυρίσουμε τις μπροστά ρόδες ταυτόχρονα λίγο απότομα ακούγεται αυτός ο θόρυβος αλλά σιγανά επίσης εκεί που κομπλάρει ο άξονας με το μπροστά διαφορικό έχει αρκετό τζόγο αλλά μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό εν κινήσει το διαφορικό δουλεύει αθόρυβα κάτι άλλο που μου είπαν να κοιτάξω είναι το λάστιχο της βάσης του διαφορικού που είναι κάτω από το φίλτρο λαδιού γιατί μπορεί να έχει χαλάσει από τις αλλαγές του φίλτρου γιατί πέφτουν λάδια εκεί από βδομάδα θα το κοιτάξω πάλι και αν ξέρετε κάτι που μπορεί να είναι πείτε το να το κοιτάξω και αυτό μιας και θα το ψάξω το αμάξι κι άλλο...
green monster
Senior Boarder
Senior Boarder

Re: θορυβος Τ1

Δημοσίευσηαπό administrator » Τρί Σεπ 18, 2012 11:23 pm

Έχεις δοκιμάσει να στείλεις email στην Agripan? Δεν χάνεις τίποτα.
administrator
Expert Boarder
Expert Boarder

Δημοσίευσηαπό green monster » Τετ Σεπ 19, 2012 12:17 pm

Κοντά στο σπίτι μου έχει agripan αλλά δεν θέλω να το πάω εκεί θα κοιτάξω σε ένα εξουσιοδοτημένο daihatsu συνεργείο που είναι εντάξει ε τώρα σαν λύση απελπισίας θα στείλω και εμαιλ αν και πιστεύω ότι θα μου πουν να τους πάω το αμάξι
green monster
Senior Boarder
Senior Boarder

Δημοσίευσηαπό green monster » Τετ Σεπ 26, 2012 7:15 pm

Απ ότι φαίνεται έχει λίγο παραπάνω τζόγο το μπροστά διαφορικό από εκεί ακούγεται ο θόρυβος άρα μένει ως έχει σαν φυσιολογική φθορά αν και έχω 117.000 το περίμενα αργότερα εν κινήσει δεν ακούγεται τίποτα πάντως
green monster
Senior Boarder
Senior Boarder

Δημοσίευσηαπό administrator » Παρ Σεπ 28, 2012 4:30 pm

Την άλλη εβδομάδα πάω για service και θα προσπαθήσω να υπάρξει μόνιμη επαφή με μηχανικό για ερωτήσεις μέσω email
administrator
Expert Boarder
Expert Boarder

Επιστροφή στο Terios - Service & Φανοποιεία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες