Ζημιά με το terios II..ψυγείο καλοριφέρ

Re: Ζημιά με το terios II..ψυγείο καλοριφέρ

Δημοσίευσηαπό fidelios » Κυρ Ιαν 22, 2012 3:55 am

Ο Τέρης έχει 30.000χλμ το πήρα με 25.000 χλμ περίπου,αστοχία υλικού είπε ο μηχανικός
και οτι είναι εύκολο να γίνει ζημιά με αυτό το ντουραλουμίνιο που το έχουν κατασκευάσει,
δεν ξέρω,όλοι λένε οτι απο χαλκό είναι πιο αξιόπιστο,θα δείξει ...
Αυτό που είναι το θέμα είναι η χαμηλή απόδοση του καλοριφέρ...
Άβαταρ μέλους
fidelios
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Δημοσίευσηαπό Pesketzis » Δευτ Ιαν 23, 2012 4:50 pm

fidelios έγραψε:και οτι είναι εύκολο να γίνει ζημιά με αυτό το ντουραλουμίνιο που το έχουν κατασκευάσει,

Και ακόμα ποιο εύκολο είναι να ακυρώνουμε τον κάθε κατασκευαστή φίλε μου.
Τέλος πάντων, η γνώμη μου είναι πως αν έχει ελεγχθεί το αυτοκίνητο και έχει γίνει σωστά η διαδικασία αντικατάστασης του ψυγείου, τότε η το ψυγείο που έβαλαν δεν είναι σωστό η κάποιο άλλο πρόβλημα έχει το αυτοκίνητο σου το οποίο δεν μπόρεσαν να εντοπίσουν.
Pesketzis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό 4Χ4ΤΕΡΙΟΣ » Δευτ Ιαν 23, 2012 9:19 pm

fidelios τσέκαρε στους πόσους βαθμούς δουλεύει τώρα το αυτοκίνητο αν δουλεύει σε λιγότερη θερμοκρασία από την κανονική
θα μπορούσες να βάλεις μια ταινία αλουμινίου και να κλίσης μια σειρά κυψελών (πρακτική λύση όχι μόνιμη).
Άβαταρ μέλους
4Χ4ΤΕΡΙΟΣ
Senior Boarder
Senior Boarder

Δημοσίευσηαπό kostasj102 » Δευτ Ιαν 23, 2012 10:17 pm

Σε τετοιες βλαβες κανουμε μια ερευνα αγορας!με την ησυχια μας! αφου με γεφυρωση των κολλαρων το αυτοκινητο δεν εχει λειτουργικο προβλημα.Δεν παμε στον πρωτο μαστορα με την μια Δες εδω :http://www.car.gr/parts/view/1694813/
για διαγνωστικο μπορω να βοηθησω...μενω Ν.Φιλαδελφεια
kostasj102

Δημοσίευσηαπό fidelios » Πέμ Ιαν 26, 2012 10:35 pm

Το έψαξα λίγο,είχα πάρει και τηλ. στον συγκεκριμένο,για κατασκευή μου είπε και αυτός
και ήταν ο πρώτος που μου είχε πεί,ότι δεν μπορουν να γίνουν τόσο πυκνές οι κυψέλες,
όσο του γνήσιου.Το περίεργιο είναι οτι τα υγρά του τα είχα αλλάξει 3 βδομάδες πιο πρίν στο service
των 30,000 χλμ μέχρι τότε ήταν με τα εργοστασιακά είναι μοντ 4/08.
Άβαταρ μέλους
fidelios
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Δημοσίευσηαπό great » Πέμ Φεβ 02, 2012 6:05 pm

ετσι αυτο ηταν και ολη η ιοστορια . λοιπον αν μεινουν τα υγρα , περα απο το προκαθορισμενο χρονο τους αρχίζουν και διμηουργουν μαζι με καποια υπολοιματα που παντα θα υπαρχουν διαβρωση συψη , βαλε και την υδροληση μεσα . στην συναιχεια βαζωντας καινουρια υγρα , που εχουν δυνατες αντισκουριακες δρασεις καθαρισμου αρχίζει το προβλημα . το επαθα πιο παλια και εγω αλλα εμενα μου το εβγαλε στην αντλια αρχησε και δακριζε . το ειχα σηζητησει τοτε με ενα μαστορα απο εδω και μου ειπε και αυτος την γνωμη του οτι ετσι γεινετε . δυστηχως :(
Στόχευε το φεγγάρι… Ακόμα κι αν αποτύχεις, θα βρεθείς ανάμεσα στα αστέρια!
Άβαταρ μέλους
great
Expert Boarder
Expert Boarder

Εικόνες: 0

Δημοσίευσηαπό getr1 » Πέμ Φεβ 02, 2012 9:42 pm

δεν το πιστευω αυτο οτι αμα μεινουν τα υγρα πανω απο χρονια που δινει ο κατασκευαστης υπαρχει θεμα για να διαβρωθει'
εχω αφησει σε αμαξι 7 χρονια παραφλου μαμα και δεν επαθε τπτ nissan almera 2000 mondelo
αυτο που μπορω να υποθεσω ειναι αστοχια υλικου η λυσιμο ταμπλω για οποιονδηποτε λογω και εγινε ματσακωνια εκει
Άβαταρ μέλους
getr1
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Terios - Service & Φανοποιεία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης