Περί δίσκου συμπλέκτη*

Απ:Περί δίσκου συμπλέκτη*

Δημοσίευσηαπό terios_ael » Δευτ Αύγ 22, 2011 7:05 pm

Εδω χρειάζεσαι μια διορθωση..Το σωστο είναι "Σουζα τ΄αλογακ Η ΧΑΑΑΑ !!!"
terios_ael
Junior Boarder
Junior Boarder

Δημοσίευσηαπό dmpatanis » Δευτ Αύγ 22, 2011 10:10 pm

Μπορεις να μας πεις σε ποια αντιπρωσωπεια το πηγες????
Ευχαριστω.B)
dmpatanis
Gold Boarder
Gold Boarder

Δημοσίευσηαπό Pesketzis » Τρί Αύγ 23, 2011 1:28 pm

Μιχάλη συγνώμη που δεν σου απάντησα στο πμ αλλά λόγω φόρτου εργασίας το είδα πριν λίγο που ήδη είναι αργά.
http://www.pesketzis.gr
Pesketzis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό terios_ael » Τρί Αύγ 23, 2011 10:07 pm

Το πήγα στην επισημη αντιπροσωπεια στην λαρισα,Μαργαρίτης λέγεται...
Δεν πειράζει dr.Πεσκε..Εξάλλου τα παιδιά στην λαρισα είναι σωστά στην δουλειά τους και χαλάλι τους αν πλήρωσα λίγο παραπάνω...
terios_ael
Junior Boarder
Junior Boarder

Δημοσίευσηαπό SIFIS » Κυρ Αύγ 28, 2011 9:03 pm

Ρε παιδια εχω 23500 με Τερη 2!!!Το εχω ζορισει μια φορα δυνατα σε αμμο καθωσ βρωμισε πολυ στα 10.000 περιπου και τωρα γκαζωνω και το αμαξι δεν ανταποκρινεται!Ολοι μου λενε για δισκο-πλατο!Ειναι δυνατο γιαπωνεζικο αμαξι να θελει δισκο πλατο στα 23500?Μου την εχει δωσει στα νευρα..... 450 περιπου?Παρακαλω περιμενω την γνωμη σασ!!!!
SIFIS
Gold Boarder
Gold Boarder

Δημοσίευσηαπό SIFIS » Κυρ Αύγ 28, 2011 9:04 pm

450 ευρω η ζημια απο επισημη αντιπροσωπεια!
SIFIS
Gold Boarder
Gold Boarder

Δημοσίευσηαπό Anestis » Κυρ Αύγ 28, 2011 9:30 pm

Όπως είναι γνωστό το εργοστασιακό πλατόδισκο είναι ευαίσθητο και με κάποιο ζόρισμα αντιδρά.
Υ.Γ.Εντάξει δεν μου φαίνετε λογικό από τα 23500 να θέλει αλλαγή αλλά δεν τα φτιάχνει και ο θεός τα Terios;), άνθρωπος τα κατασκευάζει:).
Anestis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Εικόνες: 0

Δημοσίευσηαπό geovil » Κυρ Αύγ 28, 2011 10:50 pm

Απο τοτε που οι δισκοι των αυτοκινητων σταματησαν να περιεχουν αμιαντο,ξεκινησαν αυτα τα προβληματα........τον δισκο μπορεις να τον φας αν τον ζορισεις πολυ ,ακομα και σε μια ημερα......ανεξαρτητα με το ποσα χιλιομετρα εχεις κανει και τι αυτοκινητο εχεις....

SIFIS....αν σου μυρισε πολυ στις 10.000χλμ,ειναι πολυ λογικο να εχει μειωθει κατα πολυ ο χρονος ζωης του δισκου και στα 23000χλμ να θελει αλλαγη....και εξαρταται απο τοτε και μετα τι ζορια εχει τραβηξει.....παραλογο παντως δεν ειναι,ουτε και εχει να κανει με το αν το αυτοκινητο ειναι γιαπωνεζικο ή ευρωπαικο......

Φαντασου οτι φιλος μου με X-TRAIL εφαγε το δισκο οταν κολλησε για τα καλα στην αμμο ,και εχει και αργα,και προσπαθωντας να το βγαλει εφαγε δισκο με μολις 700χλμ πανω στο αυτοκινητο....ολοκαινουργιο........Βεβαια ηταν πολυ τυχερος γιατι χωρις να πει τιποτα του τον αλλαξανε σε εγγυηση......και το σετ δισκο-πλατω του συγκεκριμενου αυτοκινητου εχει "μαμα" 2000 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!

Αν ειναι σιγουρα αυτο το προβλημα βεβαια,θα πρεπει να το δει καποιος ειδικος σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο .....αυτη ειναι η ταπεινη μου γνωμη.....
Άβαταρ μέλους
geovil
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό pan_terios » Δευτ Αύγ 29, 2011 4:41 pm

geovil έγραψε:
εχει και αργα

By the way...χλωμά τα αργά... μόνο κλείδωμα!;)

Εγώ μόλις έφτασα τα 100.000χλμ στον τέρη και του χω πιει το αίμα στην κυριολεξία! αμμους, χιόνια, κακουχίες...τα πάντα... σετ συμπλέκτη ακόμα να αλλάξω...

μπορεί να τον έχω ζορίσει, να τον έχω κάνει να βρωμάει... αλλά δε μου κάπνισε ποτέ (εννοώ να φτάσει σε σημείο να βγάζει καπνούς)... παρόλα αυτά, έχω αγοράσει ένα σετ just in case, κι όταν δω τα πρώτα σημάδια θα πάω για αλλαγή. Μέχρι τότε όμως σκυλί του πολέμου ο άτιμος!
pan_terios
Gold Boarder
Gold Boarder

Δημοσίευσηαπό Λεωνιδας » Δευτ Αύγ 29, 2011 4:57 pm

Ο δισκος ειναι θεμα ποδιου παλληκαρια....

Το ΧΤRAIL ΔΕΝ ΕΧΕΙ αργα ,αλλα απλη (ηλεκτρονικα ελεχγομενη )τετρακινηση και ΧΩΡΙΣ μπλοκε!!!!!
Λεωνιδας
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό geovil » Δευτ Αύγ 29, 2011 5:34 pm

Παιδες,τι λετε τωρα?......εγω νομιζα οτι ειχε αργα!!!!Απιστευτο μου φαινεται για το συγκεκριμενο αυτοκινητο!!!!!!!

Τερης και παλι Τερης ρεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Λεωνιδα....το θεμα ποδιου παιζει οπωσδηποτε....αλλα αμα βρεις τα σκουρα,αναγκαστικα θα το αμπραγιαρεις και θα τον ζορισεις τον δισκο.......απλα πρεπει να καταλαβαινεις μεχρι που και ποσο μπορεις να ζορισεις για να μην σε μαζευουνε οι αλλοι μετα.......
Εδω γελανε αυτοι που εχουνε αυτοματο...εεεεεε?:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Άβαταρ μέλους
geovil
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Λεωνιδας » Δευτ Αύγ 29, 2011 6:04 pm

ενταξει ρε συ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ουτε εμεις εχουμε καρα-μπλοκε (περιορισμενης ολισθησης εχουμε,75%-25% μπλοκαρισμα των πισω τροχων);)
ουτε αργα εχουμε (δυστυχως):angry:

ομως ειμαστε ΜΙΑ σκαλα πιο SUV απο το αλλο και για το διαφορικο ,αλλα κυριως λογω της γεωμετριας του Τερη (καλες γωνιες προσεγγυσης και διαφυγης):kiss:
Λεωνιδας
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Gipakius » Δευτ Αύγ 29, 2011 8:18 pm

Δηλαδή κύριοι, όταν έρθει η ώρα της αλλαγής δίσκου-πλατω ,τι επιλογές έχουμε εκτός από μαμά? Προς το ανθεκτικότερο εννοείται.......
Άβαταρ μέλους
Gipakius
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό SIFIS » Δευτ Αύγ 29, 2011 10:19 pm

Ρε παιδια για να ειμαι σιγουροσ 100% οτι πασχω απο δισκο-πλατο ποιο πειραμα πρεπει να κανω?:unsure:
SIFIS
Gold Boarder
Gold Boarder

Δημοσίευσηαπό Λεωνιδας » Δευτ Αύγ 29, 2011 10:22 pm

βαζεις 3η σε ευθεια-ισιο δρομο ,απο σταματημενος ,και προσπαθεις να ξεκινησεις μαλακα

αν ξεκινησει μαλλον εχεις δισκο
αν σου σβησει δεν εχεις προβλημα ακομα

τουλαχιστον αυτος ηταν ενας πρακτικος τροπος στα παλιοτερα τουτου
Λεωνιδας
Platinum Boarder
Platinum Boarder

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Terios - Service & Φανοποιεία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης