Σγύριγμα στην 3η,5η

Σγύριγμα στην 3η,5η

Δημοσίευσηαπό Kwstas » Δευτ Αύγ 06, 2012 1:58 pm

Παιδιά καλησπέρα σε όλους εδώ μέσα! Μόλις έκανα και εγώ εγγραφή στο club! Πριν 4 μέρες έγινα και εγώ ιδιοκτήτης ενός Terios 1999 μοντέλο το οποίο αγόρασα από Θεσσαλονίκη! Να μην τα πολυλογώ όλα κομπλέ έκανα 400 χλμ. απο Θεσ/νικη να φτάσω Πρέβεζα κανένα πρόβλημα εκτός απο ένα σφύριγμα στην 3η και κυρίως στην 5η που ακούγεται αρκετά δυνατά όταν δίνω γκάζι όταν αφήνω το γκάζι σταματάει! Το πήγα σε ένα μάστορα μου είπε θέλει αλλαγή όλο το σασμάν πήγα και σε ένα άλλο σήμερα που πήγαινα και το παλιό μου αυτοκίνητο και μου λέει γιατί ολόκληρο σασμάν? Αύριο θα το πάω να το σηκώσει να μου πεί σίγουρα τι είναι... Έχει κανένας έμπειρος σε τέτοια θέματα μια καλή γνώμη για το τι μπορεί να είναι γιατί δεν είναι να δίνω λεφτά τζάμπα για σασμάν ολόκληρα.... Αν βοηθάει να σημειωθεί ότι οι ταχύτητες κουμπώνουν κανονικά όλες αρκετά εύκολα....
Kwstas
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Re: Σγύριγμα στην 3η,5η

Δημοσίευσηαπό green monster » Τετ Αύγ 08, 2012 3:06 pm

Μπορείς να χύσεις τις βαλβολίνες του σασμάν και να δείς αν είναι στην νορμάλ ποσότητα γύρω στα 2,5 λίτρα νομίζω αν έχεις το βιβλίο του γράφει πόσο είναι και έλεγξε τις παλιές βαλβολίνες για γρέζια(ρινίσματα σιδήρου)αν έχει τότε άνοιξε σασμάν να δεις που υπάρχει ζημιά ανταλακτικά για σασμάν υπάρχουν τώρα δεν ξέρω πόσο έχουν και αν τα βρίσκεις εύκολα στην αγορά αλλά αν πας σε μια daihatsu service θα βρεις ότι χρειάζεσαι απλά θα στοιχίσει αρκετά το μαλλί αν χρειαστεί να ανοίξεις σασμάν και μερικά ανταλακτικά πιστεύω κανα 300 ευρω θα χρειαστείς τουλάχιστον πάντως έλεγξε μήπως και τρίζει καμιά λαμαρινούλα από κάτω και για αυτό ακούς το σφίριγμα.Ελπίζω να μην είναι τίποτα σπουδαίο
green monster
Senior Boarder
Senior Boarder

Επιστροφή στο Terios - Γενική συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες