Εκδρομή στο Καρπενήσι - Φθινόπωρο 2007

Απ:2η Πανελλήνια συνάντηση Terios club

Δημοσίευσηαπό teroulas » Παρ Οκτ 26, 2007 9:40 am

Αντε Θανάση μου πάμε κι εμείς να φάμε τα λυσσακά μας τώρα
Καλή εκδρομή και επιστροφή σε όλους
Λασπωθείτε κάνει καλό

Φέρτε φωτο και βιντεο
teroulas
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Pesketzis » Παρ Οκτ 26, 2007 11:03 pm

Για εσάς τους εναπωμειναντες φίλοι μου που δεν μπορέσατε να μας ακολουθήσετε....

Η πρώτη μέρα στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία.
Ο καιρός ήταν σχετικά ζεστός, συνεφιασμένος με τον ήλιο να κάνει που και που την εμφάνισή του.
Οι διαδρομές της πρώτης μέρας ήταν φανταστικές με πολύ καλή θέα, κακοτράχηλους δρόμους και λίγο λάσπη.
Το φαγητό ήταν πάρα πολύ καλό και ο κύριος Γιάννης δεν μας χάλασε χατήρι.
Ότι αγαπάτε έλεγε και ξανάλεγε!
Αφού φάγαμε και γεμίσαμε καλα-καλά τα στομάχια μας προτείναμε λίίίίγο ξεκούραση και συνάντηση για χαλαρό ποτάκι στον ξενώνα Μεσοστράτη στις 10:00, (κάποιοι θέλανε και νυχτερινή πορεία σήμερα).
Η ώρα πάντως αυτή τη στιγμή είναι 10:50 και στον ξενώνα αυτή τη στιγμή είναι ΜΟΝΟ 10 άτομα μαζί με μένα.
Μερικοί όπως ο lker, o Panterios και καναδυό άλλοι έχουν πάει αλλού για ποτό.
Όλοι οι άλοι όπως καταλαβαίνετε την έχουν πέσει στα δωμάτια με πρώτο και καλύτερο τον sava που ήταν και αυτός που επέμενε για την νυκτερινή πορεία.
Ά ρε sava!!!!!
Τέλος πρώτης μέρας μιας και δεν βλέπω να έχουμε καμιά άλλη εξέλιξη σήμερα.
Καλό βράδυ και νεότερα αύριο με πλούσιο υλικό από την επόμενη μέρα της 2ης Πανελλήνιας συνάντησης.

Φιλικά
Γ.ΠΕΣΚΕΤΖΗΣ

Υ.Γ. Φωτογραφίες και video ήδη υπάρχουν άφθονα φίλοι μου για να δείτε και να γουστάρετε!!!!!!
http://www.pesketzis.gr
Pesketzis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό savas » Δευτ Οκτ 29, 2007 12:46 am

:silly: :silly: :silly:
ΛΟιπον μολις γυρισα απο καρπενησι και απλα θελω να πω οτι ολα ηταν ομορφα περασαμε νομιζω απλα τελεια..χαρηκα που γνωρισα και αλλους τρελλλλους σαν και εμενα..:laugh: :laugh: :laugh: λασποθηκαμε και το μονο λυπητερο οτι ο lker γυρισε με την πινακιδα σε μια μαυρη σακουλα..χαχαχαχα εμενα λογο ελαστικων αρχισαν να χαμογελανε τα εμπρος φρυδια μου (πεσκε δευτερα ερχομε να τα ξανα βαλουμε στην θεση τους) ο πεσκε ξηλωσε το μισο πισω προφυλακτηρα αλλλα ολα καλα γυρισαμε ειδαμε ολα τα βουνα της Ευρυτανειας ΕΙΔΑΜΕ ΠΙΑΣΑΜΕ ΒΡΑΧΗΚΑΜΕ μεσα στο χιονι οσο αυτο υπηρχε (καλο χειμωνα σε εμας τους χιονοφυλους)παιξαμε με τα χαρουμενα αυτοκινητακια μας και νομιζω οτι τωρα ξεκινησε μια πανελληνια φιλια...
Ειμαι πολυ χαρουμενος που γνωριστικαμε....

Περιμενω την επομενη εκδρομη πλεον... οσοι δεν ηρθατε κριμα αλλα στην επομενη πανελλαδικη εκδρομη μην
ΤΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....

Ευχαριστουμε για την οργανωση της εκδρομης και τον οδηγο μας που μας ξεναγησε στις κορυφογραμμες....
B) B) :P B)
Άβαταρ μέλους
savas
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό MAVERICK » Δευτ Οκτ 29, 2007 8:54 am

Καλη βδομαδα σε ολους αντε να μας περιγραψει καποιος τα δρωμενα αλλα με λεπτομερειες και οχι επιγραματικα, να παρουμε και εμεις που δεν μπορουσαμε να ερθουμε λιγη μυρωδια απο Καρπενησι.
MAVERICK
Gold Boarder
Gold Boarder

Δημοσίευσηαπό teroulas » Δευτ Οκτ 29, 2007 10:21 am

Ετσι να βάλετε και φωτογραφίες
teroulas
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό pan_terios » Δευτ Οκτ 29, 2007 12:30 pm

Παιδιά περάσαμε υπέροχα. Το μέρος εκπληκτικό, η παρέα το ίδιο, η κούραση μεγάλη αλλά πολύ μικρή μπροστά στις εικόνες και το μεγαλείο της φύσης. Όλοι ήταν πρόθυμοι να βοηθήσουν σε οτιδήποτε χρειαζόταν.

Τα αυτοκίνητα δεν κόλλησαν πουθενά (δεν υπήρχε λόγος-αφορμή...:( ). Περάσαμε απο πολλά είδη τεραίν, κάναμε παιχνίδια (κάγκουρες ;) ) όπου μπορούσαμε, είδαμε χιονάκι στα 1900+, φάγαμε, ήπιαμε, γελάσαμε.

Τα αρνητικά?

Πολύς κόσμος, πολλά αυτοκίνητα, δύσκολη συνεννόηση μεταξύ των οδηγών.... (πολλοί δεν είχαν ασύρματη επικοινωνία)

Θετικά?

Πολύς κόσμος, πολλά αυτοκίνητα άρα πανέμορφο κονβόι, + όλα τα υπόλοιπα που περιέγραψα και άλλα τόσα που δεν περιγράφονται.

Συμπέρασμα?

Τέτοιου τύπου εκδρομές (πανελλήνιες) πρέπει να γίνονται μιά φορά το χρόνο για να οργανώνονται πιο νωρίς άρα και καλύτερα, σε όσα σημεία χρειάζεται βελτίωση. Όσο ζούμε μαθαίνουμε και εμείς (οι συμμετέχοντες) και οι διοργανωτές.:)
pan_terios
Gold Boarder
Gold Boarder

Δημοσίευσηαπό TAG » Δευτ Οκτ 29, 2007 1:24 pm

Πραγματικά περάσαμε όμορφα, εκεί στα εκπληκτικά βουνά του Καρπενησίου. :)
Θέλω να ευχαριστήσω εγώ και η Δήμητρα, ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ , κάναμε μια καταπληκτική παρέα, γελάσαμε πάρα πολύ, είπαμε τα καλαμπούρια μας, γνωρίσαμε και άλλο κόσμο, δυστυχώς, δεν είχαμε το χρόνο να γνωρίσουμε ακόμη περισσότερο.
Χαρήκαμε τα Τερη μας, ίσως να θέλαμε παραπάνω λάσπη , νεροφαγώματα, και γενικά δύσκολα εμπόδια, αλλά από την άλλη, καλύτερα γιατί είμαστε ΠΑΡΑ πολλά αυτοκίνητα, με μεγάλους ανθρώπους, παιδάκια, σκυλάκια...;) , Ανθρώπους με μηδενική εμπειρία σε δύσκολες συνθήκες. :unsure:
Σαφώς και υπήρξαν προβλήματα, :( απλά να αναφέρω:
Τις κακές επικοινωνίες. PMR σε τόσο μεγάλα κομβόι δε δουλεύουν.
Το μέγα λάθος ο πλοηγός να μην έχει επικοινωνία με την «σκούπα» τον τελευταίο δηλαδή, έτσι ώστε να συντονίζουν το κομβόι.
Δεν τηρούσαμε τους κανόνες των κομβόι.
Έπρεπε να υπάρχει ένα αυτοκίνητο δυνατότερο η δυνατόν με κατάλληλα λάστιχα, ιδανικά εάν είχε και «εργάτη», για περίπτωση κολλήματος, είδατε τι έγινε στο διάσελο, ένας να κόλλαγε εκεί στα ανεμοσούρια (τα σημεία με το χιόνι), θα ήταν πάρα πολύ δύσκολο να τον απεγκλωβίσουμε.
Τώρα για θέματα φαγητού και άλλων μικρών παρεξηγήσεων δε θα αναφερθώ απλά γιατί είναι λογικό να γίνονται σε τόσα άτομα, και στο κάτω κάτω εάν δε γκρινιάζουμε τι Έλληνες θα είμασταν ?? :laugh: ;)

Ηταν πολυ δυσκολη η οργάνωση μιας τόσης μεγάλης εκδρομής. Μπράβο στο Γιώργο που είχε την υπομονή.
Εχει πιστεύω εντοπίσει τα λάθη που έγιναν, και θα οργανώσει ακόμη καλυτερες.

Και πάλι, ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ

Μανώλης (TAG) & Δήμητρα.
Μανώλης
Terios II 1.5 Special M/T
BF Goodrich all terrain
Άβαταρ μέλους
TAG
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό lker » Τρί Οκτ 30, 2007 10:48 am

Κυρίες και κύριοι και αγαπητά παιδιά !!!
Έχω ξενερώσει εντελώς καθήμενος στο γραφειάκι μου στη δουλειά σκεπτόμενος που ήμουν και που ήρθα!!!:evil:
Πραγματικά οι εικόνες που αποθήκευσε ο "σκληρός δίσκος" θα δίνουν κουράγιο και δύναμη μέχρι την επόμενη εξόρμηση!!!!:)
"Λίγα" πράγματα για την εκδρομή μας τώρα για να διαβάσουν και οι φίλοι μας που δεν κατάφεραν να ακολουθήσουν.

Παρασκευή προυνό προυνό, συναντηθήκαμε οι εξ Αθηνών στα διόδια των Αφιδνών. Ο συντάκτης (c'est moi) καθυστέρησε λιγουλάκι και έτσι ξεκινήσαμε γύρω στις 8.40. Μία συγνώμη γι αυτό παίδες!
Φτάσαμε στη Μακρακώμη στο βενζινάδικο πρώτοι στο ραντεβού μας (καθώς όλοι είμαστε εφοδιασμένοι με turbo intercooler κλπ κλπ) και χάριν γνωριμίας του Panou27 με τον ευγενέστατο παππούλη, εκτός του ανεφοδιασμού μας κεράσανε τσίπουρο (τι στο καλό στο κούτελο το γράφουμε ??? ) και λουκουμάκι. Μετά από λίγο ήρθανε και τα παιδιά από Σαλόνικα και εκεί γίνανε οι πρώτες συστάσεις.
Συνεχίσαμε και μετά από καμία ωρίτσα φτάσαμε στον ξενώνα Μεσσοστράτη, ο οποίος έπαιξε το ρόλο του στρατηγείου των Τεριοκομάντος !!! (οι οποίοι σκίσανε καμιά 30αριά καλσόν :P :P :P !!!!)
Όσοι μέναμε εκεί τακτοποιηθήκαμε στα δωμάτιά μας και οι υπόλοιποι πήρανε το δρόμο τους για τους κατά τόπους ξενώνες για τον ίδιο σκοπό.
Συναντηθήκαμε μετά από καμία ωρίτσα και ξεκινήσαμε για την πρώτη μας διαδρομή.
Περνώντας από το Μικρό Χωριό ανεβήκαμε προς το Διάσελο Χελιδόνας. Τερέν γενικά κακοτράχηλο με πολύ πέτρα και αρκετό κοπάνημα. Η θέα παιδιά εκεί πάνω είναι απίθανη!!!!! Από τη μία τρελά επιβλητικές κορυφές και από την άλλη η Λίμνη των Κρεμαστών με τη Γέφυρα της Επισκοπής!!
Κάποιοι επιχειρήσαμε να ανεβούμε το βουνό στα ίσα, αλλά είχαμε ξεχάσει τα κοντά λεβιεδάκια σπίτι ... :whistle: :whistle: :whistle: οπότε αρκεστήκαμε σε μια ωραία φωτογραφία μέχρι εκεί που μας έπαιρνε!(αλήθεια ποιοι έχουν τραβήξει? τη θέλω τη θέλω!!!)
Κατεβαίνοντας περάσαμε από Σελά και Φρυδάκια με τεραίν πάλι κακοτράχηλο αλλά και αρκετά κομμάτια με κοκκινόχωμα τα οποία δεν επέτρεπαν και πολλά πολλά, μιας και από κάτω είχαμε ωραιότατους γκρεμούς!!! Καταλήξαμε Καρπενήσι όπου φάγαμε και στο καπάκι ξενώνες για ξεκούραση. Βραδάκι ορισμένοι μαζεύτηκαν Μεσσοστράτη και κάποιοι άλλοι πήγαμε στο Saloon, μία απίστευτη εγκατάσταση με αρκετές δραστηριότητες, λίγο πιο έξω από το Μικρό Χωριό όπου και βρεθήκαμε με τον VAIOS και την καλή του, αλλά και το nasosbel μετά της συζύγου του, έκπληξη την οποία όλοι επικροτήσαμε μιας και μαζευόμασταν όλο και περισσότεροι !!! Είναι crazy αυτός ο παππούς :woohoo: !!!

Σάββατο πρωί ξεκινήσαμε από τη μεριά του Μεγάλου Χωριού και κατευθυνθήκαμε προς Διάσελο Καλιακούδας. Άλλο θέμα με τη θέα από εκεί! Παιδιά κάναμε διαδρομές μέσα στα σύννεφα κυριολεκτικά! Στην κορυφή ο Πέσκε και ο savvas έσπαγαν τα αυτοκίνητά τους :P :P :P ανεβαίνοντας πλαγιά που δημιουργούσε το βουνό με το δρόμο! Συνεχίσαμε προς Δολιανά και μετά από αρκετό χωματόδρομο φτάσαμε στο Πάντα Βρέχει !!
Εκεί κάναμε την πιο ενδιαφέρουσα off προσπάθεια όλοι μιας και διασχίσαμε του πουτάμ !!! Μη φανταστείτε τρελά νερά και δυσκολία. απλά ήταν κάτι που οι περισσότεροι δεν είχαμε ξανακάνει και πραγματικά έστω και στιγμιαία μας ανέβασε πολύ! Εκεί οι οργανωμένοι, τολμηροί και όχι τόσο πεινασμένοι ανταμείφθηκαν στο έπακρο από το τοπίο και τη διαδρομή μέσα από το ποτάμι. Οι υπόλοιποι (βλ πεινασμένοι και πιο αλανιάρηδες :P :P :P ) στήσαμε ένα μπάρμπεκιου στην όχθη του ποταμού και τσακίσαμε τα λουκάνικα που έφερε ο VAIOS, την πίτα της Μαίρης (γυναίκα του nasosbel) και κάτι τυράκια - ντομάτες! Μην ξεχνιόμαστε...ναι! ήπιαμε και το τσιπουράκι που είχε φέρει ο VAIOS!!!A! και καμια δεκαριά μπυρίτσες ;) Οι παλιοαλκοόλες!!!:P :P
Η διαδρομή μας συνεχίστηκε πρός Κρίκελο – Δομνίτσα όπου και φτάσαμε πάνω στα καλύτερα!!!! Γιορτή τσίπουρου με καζάνια στην πλατεία, μεζεδάκια και θεϊκά ρακόμελα !!! Είχε και μελοκάρυδο B) B) B) :whistle: Εκεί προμηθευτήκαμε και τα πολεμοφόδια της επόμενης μέρας !!! Επιστροφή στους ξενώνες και ανασύνταξη για βραδινή έξοδο! Δυστυχώς εγώ και ο TAG δεν μπορέσαμε να ακολουθήσουμε μιας και ήμασταν κρεβατωμένοι με τα στομάχια μας καθώς κάτι μας είχε πειράξει :(. Και ξέρετε πως είναι αυτά για γέρους ανθρώπους :whistle: :whistle: :whistle: (6-6)…….Τσαγάκι, ζεστασιά και προδέρμ!

Κυριακή μαζευτήκαμε όλοι στο στρατηγείο και από κεί μετά το πρωινό ξεκινήσαμε για την τελευταία διαδρομή της εκδρομής η οποία όμως μας επιφύλαξε αρκετές εκπλήξεις! Μεγάλο κομμάτι της ήταν άσφαλτος ( προς αποφυγήν των παρελάσεων στο Καρπενήσι) φρεσκοστρωμένη μάλιστα, η οποία από ότι μας είπε ο οδηγός μας φτιάχτηκε ακριβώς πριν από τις εκλογές!!! Κατευθυνθήκαμε προς Κλαύση, Μουζίλο, Σίκρελο, Ανιάδα και Κρίκελο. Από Κρίκελο πήγαμε προς Στάβλους και από κεί ανεβήκαμε στην κορυφή στο Λιβαδάκι! Ωραίο μέρος για παιχνίδια εκεί!!! Συνεχίσαμε προς Άμπλιανη και την κορυφή της Σαράνταινας πέφτοντας στον Εθνικό Δρυμό της Οίτης όπου πραγματικά αισθανθήκαμε ότι ήρθε ο χειμώνας για τα καλά! Ομίχλη για αρκετή ώρα, λασπίτσα (σε ορισμένα σημεία) και γενικά γλιστερό έδαφος μέχρι που βγήκαμε στην άσφαλτο! Εκεί χαιρετηθήκαμε όλοι και δώσαμε ραντεβού για την επόμενη πανελλήνια!!!! Κάτι βέβαια πήρε το αυτί μου και για εκδρομή εκτός συνόρων........savvas λαμβάνει :whistle: ????????

Πραγματικά θέλω και εγώ με τη σειρά μου με τη Μάρθα, να ευχαριστήσουμε όλα τα παιδιά γιατί όντως η παρέα ήταν ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ !!!!!!!!!!!! Συμφωνώ με το φίλο savvas γι αυτό που είπε περί πανελλήνιας φιλίας και επαυξάνω !!! Special thanks στην Ιώ, τη φανταστική δασοπόνο μας, η οποία υπομονετικά απαντούσε σε όλες τις ερωτήσεις ακόμη και σε αυτές που βγάλανε τρελό γέλιο!!! (βλ. αγριοπατάτα!!!)
Μόνη εξαίρεση αυτός ο παλιό pan_terios που όλο το βράδυ ροχάλιζε και παραμιλούσε "θέλω λάσπη! θέλω λάσπη!...βγάλε τον ιμάντα...λαμβάνει..." κλπ κλπ :P :P :P
Ελπίζω με τον καιρό αλλά και με περισσότερες συναντήσεις - εκδρομές να έχουμε όλοι την ευκαιρία να γνωριστούμε καλύτερα μεταξύ μας αλλά και με τα αυτοκίνητά μας!!!
Οι διαδρομές της εκδρομής μας αντάμειψαν όλους και βόηθησαν να γνωρίσουμε τη φύση της περιοχής με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!!!
Μερικοί από μας θέλαμε το κατιτί παραπάνω όσον αφορά λάσπες, εμπόδια και παντός είδους καγκουριάς (όχι πως δεν τις κάναμε βέβαια ασχέτως αν σε μερικές φάσεις η εμφανής απειρία μας ίσως έβαζε όλο τον κόσμο σε περιπέτειες…ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΑΙΔΙΑ !!!), αλλά από την άλλη όπως είπανε και οι προλαλήσαντες καλύτερα έτσι, καθώς το πλήθος και η σύνθεση της παρέας δεν επέτρεπαν κάτι τέτοιο.

Κάτι πολύ μα πολύ χρήσιμο, κατά τη γνώμη μου, το οποίο και αποκόμισα από την όλη εκδρομή είναι το πόσο σημαντικό ρόλο παίζουν οι επικοινωνίες σε ένα κονβόϊ !!! Χωρίς CB παιδιά δεν γίνεται δουλειά με τόσα αυτοκίνητα !!! Τα PMR αν και έκαναν άξια τη δουλειά τους είναι πολύ λίγα για τέτοιου είδους εκδρομές !!! Θα είχαμε αποφύγει αρκετές καταστάσεις αν ήμασταν σωστά οργανωμένοι σε αυτόν τον τομέα.

Οποιασδήποτε άλλης φύσεως θέματα τα οποία πιστεύω πως πρώτοι απ’ όλους οι διοργανωτές μας εντόπισαν και αντιμετώπισαν (βλ. καταλύματα, φαγητό, επικοινωνίες), καθώς επίσης και όλοι εμείς οι συμμετέχοντες (βλ. στιγμές απειρίας κυρίως), πιστεύω πως θα αξιολογηθούν σωστά και με αυτόν τον τρόπο θα αποφευχθούν στις επόμενες συναντήσεις, οι οποίες πιστεύω να είναι αρκετές!!!

Να αποδώσω τα εύσημα με τη σειρά μου στο Γ.Πεσκετζή και στον οδηγό μας τον Παντελή για τη διοργάνωση της εκδρομής, καθώς έκαναν ότι περνούσε από το χέρι τους, έτσι ώστε να μείνουν όλοι όσο το δυνατόν περισσότερο ευχαριστημένοι!

Νάμαστε πάντα καλά και πάντα τέτοια παίδες !!!
lker
Expert Boarder
Expert Boarder

Δημοσίευσηαπό terry » Τρί Οκτ 30, 2007 8:23 pm

Επιτέλους να'μαι κι εγω! (Λίζα)

Παιδια, τι να πω? Υ Π Ε Ρ Ο Χ Α!!!

Πέρα από κάποιες δυσκολίες που αντιμετωπίσαμε (φαγητό, διαμονή) στις οποίες εγώ δεν δίνω καθόλου σημασία γιατί οι χαρές ήταν πολύ πιο μεγάλες, η εκδρομή ήταν SUPER!

Ξεκαρδιστίκαμε στο γέλιο, φάγαμε πολύ, ήπιαμε μμμ... όχι πολύ :whistle: , είδαμε υπέροχα μέρη της Ελλαδάρας μας, κάναμε καλαμπούρι και το πιο σημαγώ να κρατάω κόντρα από τη θέση του συνοδηγού για να μην πέσω! Το πιο αστείο ήταν όταν είπα από το PMR: "Παιδιά, χρειάζομαι βοήθεια και καθοδήγηση γιατί δεν βλέπω κάτω" (σα σεισμόπληκτη ένα πράμα) και ήρθε ο Πεσκετζής. Πραγματικά, έπρεπε να βλέπατε τη φάτσα του! Και δεν το συζητώ για τον Σάββα, ο οποίος ήταν ακριβώς απέναντι και με κοιτούσε παίζοντας χιονοπόλεμο! Α ρε Σάββαααα!! Φίλος σου λέει μετα! Ας είναι καλά ο Λευτέρης που έκατσε στο σκαλοπατάκι μου, δημιούργησε αντίβαρο κι έτσι η Terry κι εγώ ισιώσαμε!

Αυτά είναι τα ωραία όμως και αυτά είναι που μένουν!

Αυτό που περιμένω πως και πως, είναι να έρθει στα χέρια μου το υλικό απο videos που τραβήξατε κι εσεις, ώστε να ξεκινήσω τη δημιουργία του DVD. Ήδη το έχω στο μυαλό μου και ελπίζω να καταφέρω να το κάνω πάρα πολύ όμορφο! Α! Επίσης περιμένω σαν τρελλή την επόμενη εκδρομή!

Να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου τον Γ.Πεσκετζή για όλη τη διοργάνωση όπως και τον οδηγό μας τον Παντελή που έκανε ότι καλύτερο μπορούσε για να περάσουμε καλά!

Αντε και την επόμενη φορά, λίγο παραπανω ΛΑΣΠΗΗΗΗΗ!!!
terry
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Δημοσίευσηαπό savas » Τρί Νοέμ 06, 2007 12:30 am

Πεσκε θελουμε και αλλη εκδρομη προτου χιονισει ομως γιατι μετα με χασατε......

και γρηγορα γιατι θα χιονισει νωρις......και μετα θα με παρακαλατε να ερθω και εγω και η λιζα......:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
savas
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό terry » Τρί Νοέμ 06, 2007 8:48 pm

Ναι ναι!!!

Θελουμε εκδρομη...!!!! ΠΕΣΚΕΤΖΗ, ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΚΔΡΟΜΗ!!!

Και να έρθει και ο ΤΕΤΡΑΤΕΡΙΟΣ για να φέρει και το μπιζελάκι μου, τη Δημητρούλα!!!

Σας θυμίζει κάτι αυτό μήπως;:

Το χοντρό μπιζέλι, χορεύει τσιφτετέλι, χορεύει τσιφτετέλι στο χωρό των μπιζελιών...
Μικρά κολοκυθάκια, χτυπάνε παλαμάκια, χτυπάνε παλαμάκια στο χωρό των μπιζελιών...

Ήταν η ώρα που έπρεπε να φύγουμε και δεν θέλαμε να αποχωριστούμε... :( :(

ΠΕΣΚΕΤΖΗ, ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΚΔΡΟΜΗ!!!
terry
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Δημοσίευσηαπό tetradusterios » Τετ Νοέμ 07, 2007 11:39 am

Η Δήμητρα τώρα που γράφω τραγουδάει το χοντρό μπιζέλι και σε θυμάται Λίζα!!!:laugh: Το video που έχουμε εμεις Λίζα το θέλεις? Προχωράει καθόλου το dvd? Σε χαιρετούμε η Δήμητρα και εμεις και θέλουμε σύντομα να πάμε ολοι μαζί στα βουνά!(χαιρετίσματα σε ολοι την παρέα που συναντηθήκαμε στα ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ)!!!
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Gold Boarder
Gold Boarder

Δημοσίευσηαπό Pesketzis » Τετ Νοέμ 07, 2007 5:26 pm

Η εκδρομή δημοσιεύτηκε στο περιοδικό ΤΕΤΡΑΚΙΝΙΣΗ MAG και είναι ήδη στα περίπτερα όλης της Ελλάδας.
Όσοι πιστοί τρέξτε να το πάρετε.....

Παράλληλα είναι δημοσιευμένη η εκδρομή μας στο www.hellastoday.gr και στο www.autostore.gr

Ευχαριστώ πολύ τους ιδιοκτήτες και το συντακτικό τμήμα του περιοδικού και των δύο ιστοσελίδων και φυσικά ευχαριστώ ιδιαίτερα τον Κο Παντελή Τζερτζεβέλη που επιμελήθηκε για την δημοσίευση της εκδρομής μας.

Φιλικά
Γ.ΠΕΣΚΕΤΖΗΣ
Pesketzis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό terry » Τετ Νοέμ 14, 2007 10:49 pm

ΤΕΤΡΑΤΕΡΙΟΣ έγραψε:
Η Δήμητρα τώρα που γράφω τραγουδάει το χοντρό μπιζέλι και σε θυμάται Λίζα!!!:laugh:

Nα της δώσεις ένα σβουριχτο φιλί!!!

Το video που έχουμε εμεις Λίζα το θέλεις?

Ναι φυσικά!

Προχωράει καθόλου το dvd?

ΠΕΣΚΕΤΖΗ ΑΚΟΥΣ???
Δεν έχει προχωρήσει παιδιά δυστυχώς γιατί δεν έχω υλικό!! Μαζέψτε τα και δώστε τα μου για να το κάνω... Και αυτό για το οποίο καιγόμαστε είναι του ΠΕΣΚΕΤΖΗ γιατί έχει πολλά πλάνα με όλα τα τερατάκια!...
ΑΚΟΥΣ ΠΕΣΚΕΤΖΗ???
terry
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Δημοσίευσηαπό Pesketzis » Πέμ Νοέμ 15, 2007 1:23 pm

Ε! Βρε με ξεκούφανες....
Τα dvd τα έχω έτοιμα να στα δώσω αλλά την Κυριακή που πήγα με τον Σάββα στα Γρεβενά μου είπε ότι ακόμα κάνεις μετακόμιση και δεν έχεις χρόνο για το dvd γιαυτό και δεν σε πήρα τηλ να βρεθούμε για να στα δώσω.
Όταν είσαι έτοιμη πες μου να σου τα δώσω.

Φιλικά
Γ.ΠΕΣΚΕΤΖΗΣ
Pesketzis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εκδρομές και Δραστηριότητες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες