Εκδρομή στο Πήλιο - Φθινόπωρο 2010

Απ:4η Πανελλήνια συνάντηση Terios club

Δημοσίευσηαπό ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » Σάβ Ιούλ 24, 2010 3:43 am

ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΗΛΙΟ? ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΑΧΝΟΥΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΝΗ » Σάβ Ιούλ 24, 2010 10:05 pm

χμ πρεπει να μαζευουμε λεφταα:laugh:
ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΝΗ
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό manolis » Δευτ Ιούλ 26, 2010 11:49 am

ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΑΝΗ έγραψε:
χμ πρεπει να μαζευουμε λεφταα:laugh:

σωστοςB) B) B)
manolis
Senior Boarder
Senior Boarder

Δημοσίευσηαπό ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » Δευτ Ιούλ 26, 2010 10:39 pm

ΘΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΡΠΟΥΖΙ ΓΙΑ ΠΕΡΑΣΤΕ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό tsadimis » Τετ Ιούλ 28, 2010 1:14 pm

Καλημέρα σε όλους!!

Εκτός από του dr δεν είδα κανενός μια τεκμηριωμένη άποψη..

Σκίστε το θέμα έχουμε καιρό ακόμα…

Ελπίζω να μην ψαχνόμαστε στο τέλος και πέσουνε όλα πάνω στον dr πάλη..

Μετά μην μπαίνετε στο forum και γκρινιάζετε για το ένα και το άλλο…

Καλώς να βρεθούμε όλοι στην πανελλήνια και να περάσουμε τέλεια!!!
tsadimis
Gold Boarder
Gold Boarder

Δημοσίευσηαπό john » Τετ Ιούλ 28, 2010 1:48 pm

Ψηφίζω Βαρδούσια για πανελλήνια. Πολλές διαδρομές, ειδικά προς Αρτοτίνα και Γραμμένη Οξυά φοβερή αλλά και προς Παύλιανη, καταβόθρες κλπ. Διαμονή Αθανάσιο Διάκο, Μαυρολιθάρι μη πω και στα ορειβατικά καταφύγια. Γνωρίζω τον ένα διαχειριστή μάλιστα από τον ορειβατικό σύλλογο που έιμαι μέλος. Φτάνει δρόμος μέχρι και έξω από την πόρτα, ενώ ο Αθ. Διάκος είναι 20 λεπτά περίπου.

Πιστεύω για Σεπτέμβρη θα είναι υπέροχα. Ούτε πολλά χιόνια ούτε κλειστοί δρόμοι. Λίγος κόσμος για να είμαστε άνετοι κλπ.

Φωτος στα δύο καταφύγια, από το δασικό δρόμο Αρτοτίνα - Αθ. Διάκος:
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
john
Gold Boarder
Gold Boarder

Δημοσίευσηαπό Μητσος » Τετ Ιούλ 28, 2010 3:27 pm

Για Πηλιο ψηνομουνα, αλλα συμφωνω και με τον πατριωτη μου τον Τζωνη γιατι εκει πανω που λεει παιζουν αλλα κολπα.
Καθηστε μονο λιγο να δουμε και γιατο τι θα γινει με τα τζεφρυλικια γιατι ειναι να παμε και λιγο διακοπες τον Αυγουστο.;)
Μητσος
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Pesketzis » Τετ Ιούλ 28, 2010 4:08 pm

Για Βαρδούσια φίλε μου είναι αρκετά μάκρια και για τους Βόρειους αλλά και για τους Νότιους. Περίπου 6 ώρες για τους Θεσσαλονικιούς και περίπου 5 ώρες για τους Αθηναίους και αν υπολογίσουμε και κάποιον που θα θέλει να έρθει από άλλο μέρος της Ελλάδος τότε πάει πολύ μακριά η... "βαλίτσα".
Το κύριο κριτήριο εκτός από την ομορφιά της τοποθεσίας είναι να είναι και όσο γίνετε ποιο κοντά για όλους γιατί η βενζίνη έχει πάει στα ύψη και η κρίση έχει χτυπήσει την πόρτα όλων μας.
Ο βόλος και το Πήλιο νομίζω πως είναι κάπου στη μέση και από ομορφιά θα μας αποζημιώσει με το παραπάνω, άσε που έχει και θάλασσα και αν ο καιρός είναι καλός τότε θα κάνουμε και την βουτιά μας. Αλλά και αν δεν έχει και καλό καιρό θα απολαύσουμε τουλάχιστον την θάλασσα από το μπαλκονάκι μας και θα ευχαριστηθούμε και το βουνό με τα τερατάκια μας.
Η τοποθεσία της εκδρομής παραμένει στο Πήλιο γιατί ήδη έχει γίνει η έρευνα για ξενοδοχεία και ήδη έχουν οριστεί τα ραντεβού για να τα δω από κοντά και να αποφασίσω το που θα μείνουμε.
Οι ημερομηνίες που είναι ανοιχτές είναι 10/9-12/9 που δεν προλαβαίνουμε να οργανωθούμε, 24/9-26/9, 1/10-3/10.
Ποιο πιθανή ημερομηνία βλέπω την 1/10-3/10 για να προλάβουμε να οργανωθούμε σωστά και να έχουμε γυρίσει όλοι από τις διακοπές μας ώστε να έχουμε όσο το δυνατόν περισσότερες συμετοχές.
http://www.pesketzis.gr
Pesketzis
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό manos man. » Τετ Ιούλ 28, 2010 5:11 pm

Εγω παντως κατα 90% θα ερθω κι ας μενω στην Κρητη!!! Ευκαιρια να σας γνωρισω και απο κοντα! Οι ημερομηνιες 24/9-26/9 και 1/10-3/10 με βολευουν αφανταστα μιας και δεν θα εχει αρχισει και η σχολη μου! Το τερατακι μου θα ειναι πιο special απο ποτε:P αφου θα του εχω κανει το σερβις των 37500 χιλιομετρων και θα του εχω βαλει και χωματινο λαστιχακι:laugh: !!!
T e r i o s C l u b . N E T
Άβαταρ μέλους
manos man.
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Μητσος » Τετ Ιούλ 28, 2010 7:12 pm

Το Πηλιο ειναι κορυφαια επιλογη γιατρε ετσι και αλλιως και συμφωνω οτι βρισκετε και σε σωστη αποσταση για ολους. Μια επιφυλαξη εχω για την ημερομηνια μονο γιατι θα εχει φυγει αρκετο πακετο για διακοπες και δεν θα προλαβουμε να παρουμε ανασα.
Κανενα μηνα αργοτερα, η και δυο θα το προτιμουσα για ανασυγκροτηση.
Καλο θα ειναι να ακουστουν και αλλες αποψεις γυρω απο τις ημερομηνιες κατα την γνωμη μου.
Αν παλι καλυπτει τους πολλους ο Σεπτεβρης, θα το παλεψουμε.
Μητσος
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό john » Τετ Ιούλ 28, 2010 9:44 pm

Εγώ ακολουθώ όπου και αν γίνει. Πήλιο μαρέσει ούτως ή άλλως κι έχω παέι 2-3 φορές. Απλά είπα να προτείνω μια εναλλακτική μιας και το Πήλιο είναι πάντα γεμάτο.

Για ημερομηνίες ότι και να πω για μένα τώρα ψέμα θα είναι. Όλα είναι ρευστά. Θα προτιμούσα Σεπτέμβρη όμως γιατί υποψιάζομαι Οκτώβρη θα έχω περισσότερο πήξιμο στη δουλειά. Όπως και να κανονιστεί εαν τελικά βολέψει η ημερομηνία θα έρθω δε πα να είναι στη Κρήτη που λέει και ο φίλος :)
john
Gold Boarder
Gold Boarder

Δημοσίευσηαπό Λεωνιδας » Σάβ Ιούλ 31, 2010 11:11 pm

Παιδες καλησπερα!! Καλως σας βρηκα!!! δεχομαι ευχες (Καλο Χειμωνα κλπ)kαθοτι επιστρεψαμε.

Καλες διακοπες οι υπολοιποι ,οπου κι αν πατε.

Λοιπον ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ...!!!!
Επειδη οικονομικα ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΑΦΚΑΜΙ(επιδωμα yok,μισθος πετσοκοyok) αυτο το καλοκαιρι -εστησα και τον JIMDEX λογω ελλειψης βενζινης -,μολις διαβασα το φορουμ για Πανελλαδικη στο Πηλιο εβγαλα ηδη την σκηνη απο το παταρι και αρχισα σεντσι-σεντσι την οικονομια .Αυτα τα οργανωτικα (αλλοι για σκληρες διαδρομες ,αλλοι για πιο λαιτ ),τα γνωριζουν οι εμπειρωτεροι στο κλαμπ καλυτερα.Εμενα παντως ιμαντες μου λειπουν μονο...α! και τα Ευρω που Θα... ερθουν ως τοτε(1-3/10?).
Λεωνιδας
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό Aggelos » Κυρ Αύγ 01, 2010 3:59 pm

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι καινουριος στο club και εχω terrios ΙΙ. Η εκδρομουλα που οργανωνεται μου φαινεται παρα πολη καλη σαν ιδεα. Φυσικα ειμαι μεσα και εγω πρωτινω τριημερο. Απλα εχω ενα προβληματακι λογω της δουλειας μου. ειμαι μονιμος στο Πολεμικο Ναυτικο και δεν ξερω αν θα ταξιδευω για να μπορεσω να ερθω. Θα ηθελα να μου στειλει ενας υπευθηνος του Club το κινητο του για να μπορω να επικοινωνω οταν θα λειπω. Το δικο μου ειναι 6947022144.
Άβαταρ μέλους
Aggelos
Fresh Boarder
Fresh Boarder

Δημοσίευσηαπό Λεωνιδας » Δευτ Αύγ 02, 2010 1:39 am

γεια σου Αγγελε ,καλως ηρθες !!!

Εχουμε κι αλλους μονιμους πολεμιστες εδω ,οπως και "πλωταρχες","βατραχια " κ.α.
Θα τους γνωρισεις ,ελπιζω νωριτερα απο την Πανελλαδικη.

Βαλε τηλ. και αλλα στοιχεια στα "Στοιχεια επικοινωνιας" (ψαξε στο "περι ανεμων και υδατων")
Λεωνιδας
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Δημοσίευσηαπό ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ » Δευτ Αύγ 02, 2010 10:59 am

ΑΓΓΕΛΟΟΟΟΣΣΣ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΑΠΩ ΜΕΝΑ......ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΑ ΠΕΙΡΑΧΤΕΙΡΙΑ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΡΕΞΙΓΟΜΑΣΤΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ....ΛΕΩΝ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΟΝΑ Κ.Τ.Λ ....ΣΕ ΕΙΔΑ ΣΕ ΕΙΔΑ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΣΕ ΤΡΕΛΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ (ΜΥΚΟΝΟ ΝΟΜΙΖΩ) ΜΑΥΡΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΛΑΔΩΜΕΝΟΣ ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΤΑΓΚΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ.... ΠΟΥ ΨΩΝΙΖΕΙΣ???:P
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
Platinum Boarder
Platinum Boarder

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Εκδρομές και Δραστηριότητες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες